Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Algaevő harcsa ürülék változása?

Algaevő harcsa ürülék változása?

Figyelt kérdés
Van 2 felnőtt, és kb 40 ivadék algaevő harcsám (az ivadékok most nem fotosak a kérdés szempontjából). Egészen eddig egészen hosszú, egybefüggő ürülékük volt a nagyoknak. Pár napja vettem észre, hogy szinte átlátszó, színtelen ürülék csíkot húznak maguk után, ami olyan mintha szaggatott csík lenne, mert csak kb fél centinként van egy fél centis darab. Nem tudom mitől lehet, mert rendesen esznek és nem is betegek. Valaki hozzá értő tudna segíteni, hogy mitől lehet ez? :) Eddig nem volt az akváriumban szőlőtőke, az elvileg jót tesz az emésztésüknek. Ma vettem, és elkezdtem kiáztatni, leszedni a maradék háncsot is róla (állatkereskedésben vettem, szóval biztosan szennyezésmentes). A problémám az, hogy olvastam, hogy be kell áztatni, ameddig lemerül, és csak utána szabad kifőzni. 3-4 órán keresztül áztattam, de sehogy sem akar lenn maradni a vízben. Ha kell napokig kell áztatni, mielőtt kifőzzük, vagy valamit elrontottam? :) A válaszokat előre köszönöm :)

2016. márc. 31. 00:26
 1/4 anonim válasza:

Ne spirázd túl,főzd ki és tedd be az akváriumba, majd tegyél rá egy követ. Anno én is így csináltam, nem lett semmi bajuk tőle. Egy idő után lenn marad. A fa rágcsálnivalóra szükségük van.

A kakiszín változás passz. Lehet, hogy a fa hiánya okozza. Mivel eteted őket?

2016. márc. 31. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Áztatni a nagyobb darabokat akár hónapokig is kell, mire lent maradnak.

A főzés meg bármi egyéb kotyvasztás felesleges velük.

2016. márc. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
sügereknél bélgyulladásra utaló jel a hosszú fehér széklet. pár napig kevesebb kaját adnék nekik, és egy kis keserű só se ártana, kicsit kipucolná a belüket.
2016. márc. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
inkább olyan mintha helyenként hiányozna a széklet :/ akkor szerintem holnap be is rakom a fát :D mondjuk már kifőztem és most várom, hogy lenn maradjon a víz alján, de akkor várok holnapig és ha nem lesz opálos a víz (hallottam hogy ez előfordulhat) akkor mehet is nekik :) egyszerű száraz tápot kapnak (nevét nem tudom, pici piros és lesüllyed). szívesen adnék nekik algatablettát, amit a picik meg tudnak enni, de a a felnőttek túl nagyok hogy bármit kezdjenek vele ^^"
2016. márc. 31. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!