Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit eszik a pillangó törpesügér?

Mit eszik a pillangó törpesügér?

Figyelt kérdés
Sügeres akváriumot akarok 200 literes aksi, pillangó sügereket akarok bele, megkérdezhetem hogy milyen tápot ajánlotok?
2016. ápr. 6. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

nem akarok okoskodni, de elég szenzitív halak ,jobban jársz más apistogammával, pl borelli

amit esznek:

fagyasztott kaja legyen a gerince a takarmánynak pl;cyclops, artemia, bosmina, vörös plankton... emellett jobb minőségű granulált vagy lemezes táp kiegészítésként. pl sera, jbl, tetra tápok

2016. ápr. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Másrészt pedig ivarérettség után ha párba állnak, akkor iszonyat agresszívek lesznek, 200 literre még 2 pár is necces, bár nem tudom, mit jelent nálad a "pillangó sügereket akarok bele". És nem csak egymással, hanem pl corydorasokkal, ancikkal, bárki a területükre betolakodóval is. Egyébként pedig félénk, csendes halak, szóval ajánlott föléjük valamilyen rajhal, de abból is inkább lassabb, nyugodtabb mozgásúak.

Ha pedig tényleg az a kérdésed, hogy mit eszik, akkor lehet nem a legjobb hal számodra, mert konstans 4-5-ös pH-t tartani nekik, és így megoldani a megfelelő szűrést számukra meg a többi hal számára, nem egy kezdő akvaristának való feladat.

2016. ápr. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez a hal 5 centis, még hogy ne férjen el 5 db 200 literben. Meglátszani is alig fognak nem hogy egymásnak menni. A boltban pedig 30 literbe tartottak 10 darabot, és teljesen nyugodtan viselkedtek. Az elado azt mondta kis termetű hal, kis halakat 54 litertől lehet tartani. Ha ennyire betartanánk mindent akkor 300 literbe lenne 4 hal amik alig látszódnak? XD
2016. ápr. 7. 17:15
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
A boltba eladni akarnak. Eladják neked 10 literbe is, szóval nem releváns az eladó tanácsa... A boltba csak átmenetileg "tárolják" a halakat, a szűk hely+ sok hal kombó miatt kevésbé agresszívak, de hidd el betudnak durvulni. 200 liter 2 párnak elég lehet, de nem biztos, h az erősebb hím nem fogja cseszegetni a másikat. Tudod sügerek, területvédő halak, gondolom fogalmad sincs mit jelent. Nem mind1 milyeen a kistestű hal, mert nem mind rajhal. Illetve ne számíts rá, h kemény,lúgos vízbe sokáig fognak élni, milyen a csapvized?
2016. ápr. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
ja meg ahogy előttem írta a 78% os, hogy ivarérés után lesznek igazán agresszívak, a boltba ifjonc halak vannak. Nekem 140 literbe volt 2 pár, ivarérés után csak 1 pár maradt, akik szépen le is ikráztak, 10 nk-s 6,8 ph-s vízbe, szóval nem a levegőbe beszélek...
2016. ápr. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nálunk a víz 10-15 nk. Ha csak 1 párt veszek akkor jó lesz nekik? Hogy lehet megállapítani hogy melyik fiú és melyik lány? esetleg ha véletlen 2 hím vagy 2 nőstényt kapok azok bántani fogják egymást?
2016. ápr. 9. 16:00
 7/7 anonim ***** válasza:
sajnos benne van h 2 pár nem tűri meg egymást, de nem biztos. én a helyedbe csak 1 párt vennék, jobb helyeken meg tudják állapítania nemét.
2016. ápr. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!