Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vízoszlopban bettát tartani?

Vízoszlopban bettát tartani?

Figyelt kérdés

Nekem van rendes akvariumom, am most voltam egy baratnomnel eloszor es lattam, h az asztalon egy vazaban (!) Tartanak egy harcoshalat. Rakosgatjak ide oda. A vaza be van rendezve, de nincs benne szuro, levegozteto, semmi! A betta igy is el van benne? Jol erezheti magat az a hal? Aztan eszembe jutott, h akar a vizoszlopba is bele lehetne tenni, nem? Pl ami nekem van az 10 literes, ugye van benne levegozteto meg feny. Akar be is legetne rendezni.

Felreertes ne essen, nem akarok bettat tartani sem akvariumban, se masban, csak ez felvetodott bennem es gondoltam megkerdezem, hatha van itt vki aki tobbet ert a bettakhoz, mint en.

Elore is koszonom a valaszokat!



2016. ápr. 16. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Se a 10 literes akvárium, se a váza(ez főleg nem) nem alkalmas haltartásra.
2016. ápr. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
Vízoszlopoban nem tartanám, mert a henger forma nem jó neki, és tapasztalatom szerint zavarja az állandóan áramló víz is. Viszont nálam nagyon boldogan elúszkál az 5 l-es téglalap alakú akváriumban, amiben nincs szűrő, fűtőszál viszont van (amin be lehet a hőfokot állítani).naponta kicserélek benne 2 pohárnyi vizet, hetente meg teljesen és kicsit sem büdös így a vize. Betta granulátummal etetem , ami nem oldódik és nem mállik a vízben ,így nem lesz belőle bűzös pocsolya szűrő nélkül sem. Nálam mega nagy akváriumokban nem érezték jól magukat a betták, hamarabb is pusztultak el benne, és a többi hal meg a szűrő is idegesítette őket.
2016. ápr. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
30 literes akvárium legalább kell a bettának is.
2016. ápr. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az előző előtti nagyon tudatlan!!! 5 literbe tilos haltartás!! Majd nimum a 30 ez törvény...az a betta tuti nem boldog!!!
2016. ápr. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Volt 30 literesben, na ott nem volt boldog. Egész nap a buborékoltató tetején gubbasztott, ahol már nem érte a szűrő által keltett áramlat. És ha a szűrő nem ment ,akkor meg a többi hal elől bújt oda. Több bettám is ezt csinálta. Az élt először sokáig, amelyiket az 5 l-esben tartottam.
2016. ápr. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

a nagy áramlás miatt gubasztott a 30 literesbe te gyenge elméjű... szivacsszűrővel kell szűrni a vizüket , akkor nem fog bujkálni...

hülyeséget nem kéne irkálni...

2016. ápr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
35%

Törvény? Akkor az összes állatkereskedés törvényszegő, én bettát még csak zacskóban meg 1-2 literes edényekben láttam eddig az összes állatkereskedésben.

Amúgy én éppen vázát keresek bettának vagy nano halaknak, így találtam rá erre a kérdésre, és csak annyit tudok mondani, hogy attól függ mekkora a váza. Szerintem simán létezik 30 literes váza is. De arra is gondoltam (mivel van egy 86 literes akváriumom), hogy akváriumban tartanám, de ha jönnek hozzánk látogatóba, akkor a halat kitenném egy nagyobb vázában az asztalra. Aztán ha a vendégek elmentek mehet vissza az aksiba. Így legalább a vázába bejáratott akvárium víz kerülhet, ami nem egyenesen a csapból jön.

2017. febr. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!