Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Afrikai sügéreket lehet...

Norbi1993 kérdése:

Afrikai sügéreket lehet együtt tartani törpe tarisznyarákkal vagy ha nem akkor mégis milyen rákkal érdemes? Vagy ez lehetséges? Tudom érdekesen hangzik de állatkereskedésben is így tartják őket és elmondásuk alapján rendben is van, véleményetek?

Figyelt kérdés
Mielőtt kővel dobálóznátok olvastam forrásokat a neten és abszolút kezdő vagyok, pókokkal és egyéb ízeltlábúakkal foglalkoztam eddig.

2016. márc. 28. 23:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy jó párosítás lenne.


Ennek a ráknak alapból akvaterrárium kell, igényli a szárazföldet, akármi mást is akarnak veled elhitetni.

Az afrikai sügéreknek meg baromi sok víz, amit a legnehezebben pont egy akvaterráriumba lehet tenni.


Ezen kívül mindkettő baromi agresszív.

Nem gondolom, hogy az lenne a békés együttélés alapfeltétele, hogy mindketten azért maradnak életben, mert az egyik jobban ki akarja nyírni a másikat, mint a másik az egyiket.

És ez kb mindegyik rákra vonatkozik.


Aminek nincs ollója, és nem tudja megvédeni magát, annak reszeltek.

Amelyik fel van fegyverkezve az nem fogja visszafogni magát, és nyirbálni fogja a halakat.


Az afrikai sügik alapból egy külön műfaj, még a halak társítását se egyszerű megoldani sok esetben, így, komolyabb tapasztalat nélkül összemixelni egy ilyen összeállítást, elég meredek lenne.

2016. márc. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, ment a zöld pacsi!


Egyébként a tarisznyarákot milyen állattal tarthatom még együtt, ha lehetséges ez egyáltalán?

2016. márc. 28. 23:46
 3/4 anonim ***** válasza:

"állatkereskedésben is így tartják őket és elmondásuk alapján rendben is van"


Nem.


1: Nem tartják.

Tárolják. Ideiglenesen. Miközben magasról, és jó vastag sugárban fossák telibe, melyik hogy érzi magát, vagy ki kit nyír ki, és fényévekre vannak az optimális tartási körülményektől.


2: Ha valami nem számít az állattartás terén, akkor az egy kereskedelmi iskolát végzett ember véleménye.

2016. márc. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva semmivel nem társítanám.


Valaki ollós rákot, aminek nem kell szárazföld, tart kizárólag felszínen úszó halakkal, olyan dekoráció és növényzet mellett, hogy a rák ne tudja elérni a halakat.


Tarisznyarák esetében ez nem játszik.

Ki kell hogy másszon, tehát a teljes akváriumot belakja.

És ismerve a rákok természetét, bármire rámozdul, ami mozog.

Rád is! :) Egy vízilóra is. Túl hülye ahhoz, hogy a méreteket nézze.



Csúcsragadozónak lehet tartani, csigákkal, apró halakkal, amiket levadászhat.


[link]

2016. márc. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!