Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Afrikai sügér szaporítása...

Gábor232 kérdése:

Afrikai sügér szaporítása külön akváriumban?

Figyelt kérdés

Körülbelül 1 hónapja a zebrasávos sügeremnek lett nagyjából 60 kicsinye. Hogy a többiek ne egyélk meg őket, egy külön akváriumba tettem őket, néhányat azonban nem tudtam kihaláaszni így azok az anyjukkal maradtak.

Nemrég vettem észre, hogy akik az anyjukkat maradtak, majdnem dupla olyan nagyok mint a külön élő testvérei.

Miért van ez?



2016. ápr. 16. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:

A zebrasávos sügér Közép- és Dél-Amerikából származik. A külön akváriumban valószínűleg rosszabb a vízminőség és a hőmérséklet is alacsonyabb, mint a nagy akváriumban.


Mekkora a külön akvárium, hány kishal van benne, milyen típusú a szűrő és mennyi a hőmérséklet?

2016. ápr. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak van igaza, valószínűleg ammóniamérgezés vagy egyéb tartási hibák.

Volt járatva az akvárium? Mikor és mennyi vizet cserélsz? Milyen a hőmérséklet, mekkorák most és mekkora az akvárium?

2016. ápr. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A nagy akvárium 360 literes, a kicsi csupán 6 literes. Vizhőfok 28 fok mindkettőben.

Szűrő nincs a kicsiben, a vizet porlasztóval járatom. Kb 40% os vizcserét szoktam fele felébe nagy akvárium vizével és csapvizzel. Nem merem átönteni a nagyba mert félek hogy a többiek befalják

2016. ápr. 17. 01:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát igen.

Ammóniamérgezés. 6 literes akvárium nem elégséges erre a célra.

A halakat vagy ajándékozd el, vagy kezdj a nagy méretéhez hasonló akváriumokat beszerezni, a halak növekedésétől fűggően.

2016. ápr. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

téged se az eszedért fognak ellopni...


zebrasávos afrikai hal... 6 literes nevelde...


A kicsikkel mit fogsz kezdeni élesész professzor?

2016. ápr. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5

Semmit. El fognak pusztulni.

2016. ápr. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha nem nagy halakkal tartja és nem veszi ki a közös medencéből, akkor jó pár meg fog maradni, nagyon jó szülők.
2016. ápr. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!