Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumba szeretnék csukát...

Akváriumba szeretnék csukát szerezni, honnnan?

Figyelt kérdés
Vadvízből ha kiscsukát hozokaz akváriumba, az még be tud szoknu? vagy tudtok ajánlani egy oldalt ahonnan tudnék csukát venni?
2016. máj. 1. 00:26
1 2
 1/11 elwera ***** válasza:

de az nagyon nagyra nő


vegyél ilyen kis csőrös tűcsukát,

ezt árulják díszhal boltba, és a víz tetején úszik

https://www.youtube.com/watch?v=2gD9PnKgxGU

2016. máj. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Salx Narval ***** válasza:
Nem szabad vadvízi csukát akváriumban tartani, hozzá lehet szoktatni a vízhez, egy darabig jól is érezné magát de hamar kinőné a helyet és etetni is igen költséges lenne idővel. Nagyon szép díszcsukák vannak, ezek valók akváriumba. Nem mondom, hogy mindig mindenhol kapható de azért nem is ritka nézz körül több akvarista szaküzletben. Itt találsz néhány akváriumba való díszcsukát. [link]
2016. máj. 1. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A csuka az nagyra nől. Mekkora akváriumba tartanád? Bár én nagyon régen ivadék törpeharcsa csapatot tartottam ivadék sügerekkel amiket folyóból fogtam. Amikor nagyobra nöttek visszavittem őket és hoztam helyettük ujra ivadékokat. Viszont ha elég nagy az akváriumod akkor csak ivadék csukákat tegyél bele hogy a te akváriumodba nőljenek fel. Ha kifejlettet teszel bele akkor az nem fog enni és elpusztul. Sok vad halat tartottam, ezt tapasztalatból mondom. Ha elég nagy az akváriumod akkor kereskedésbe tudsz venni sokúszóju csukát szebbek mint a vad csukák.
2016. máj. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja és salx narval: nem lenne költséges etetni. Ha van folyó a közelben akkor semeddig nem tart kishalakat fogni belőle . De őket mielött a csukának adod el kell különíteni és ha szükséges akkor kezelni őket nehogy elkapjon valamit tőlük a csuka.
2016. máj. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3 és 4 es vagyok. Itt egy link: [link]
2016. máj. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

500-550 literes akváriumom van.

A költséges etetést meg, meg lehetne úgy oldani ha kicsi kárászokat hoznék a tóból. (40 ha-os tó van a faluba)

2016. máj. 1. 10:48
 7/11 anonim ***** válasza:
22%
500 liter az semmi,az max 20-25 cm-re növő halaknak lehet elég, 5000 literbe esetleg.
2016. máj. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azt már régen kitapasztalták, hogy a közép-Európában honos csukát csak egyedül szabad tartani, mert fajtársait is megeszi, ha többet tartanak egy akváriumban. Egyébként meg hatalmasra megnőhet, mivel a halak általában egész életük során növekednek. Viszont mint hidegvizi hal, nagy az oxigénigénye és nyáridőben rosszul érzi magát a felmelegedő vizekben.
2016. máj. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
3,4,5 vagyok. 500 literesbe 20-30 centis koráig tarthatod, utána meg vidd vissza. De akkor ténleg érdemes nagyon pici korába kifognod őt hogy sokáig nálad lehessen azt hogy hogyan azt találd ki te :D
2016. máj. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
Ha így megoldható az etetése akkor természetesen nem drága.:D Nem a vadvízi haltartásról szeretnélek lebeszélni, hiszen jómagam is foglalkoztam vele régebben de talán érdemes lenne olyan halakkal próbálkozni amelyeknek megfelelő az akváriumod mérete. 500liter nem kicsi ebbe már kisebbre növő ragadozókat is tarthatsz és akkor nem kell visszavinni, újakat fogni és ami még fontos lehet nem terhelik annyira a vizet sem. Csak egy tanács, jelentősen túlméretezett jó szűrőanyaggal ellátott szűrő kell szabályozható átfolyású és dús növényzet ( ha már vadvíz érdemes ezeket is onnan gyűjteni). Vízen lebegő növényzet is kell a csukák szeretik a védett árnyékolt helyeket. Ne felejtsd el minden begyűjtött növényt, vizet és a halat is fertőtleníteni kell, érdemes egy kisebb 50-60 literes akváriumban pár hétig karanténozni mindent mielőtt a végleges helyükre kerülnének (a halakat is). Természetesen úgy csináld ahogy neked a legjobb ezek csak tanácsok a tapasztalataim alapján.
2016. máj. 2. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!