Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumba szeretnék csukát...

Akváriumba szeretnék csukát szerezni, honnnan?

Figyelt kérdés
Vadvízből ha kiscsukát hozokaz akváriumba, az még be tud szoknu? vagy tudtok ajánlani egy oldalt ahonnan tudnék csukát venni?
2016. máj. 1. 00:26
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Élőhely:Európa,Oroszország és Észak-Amerika

Helyigény: Kisebb (20-30 centis halaknak) 300-400 l,nagyobbaknak 1000-1500 l.

Táplálék:Közepes méretű,élőhallal etessük.

Testhossz: Természetben 1 méternél nagyobbra is nőhet,akváriumban 60-70 cm.

Viselkedés: Mindent megeszik, ami befér a száján.

Dekoráció: Növényekkel dúsan díszítsük akváriumát, esetleg ágak, szőlőtőke,nagyobb szemű,sötétebb színű aljzat.A világításra ügyeljünk, ne legyen túl erős,az zavarhatja a halat.

Hőmérséklet:18-23 °C.

pH:6,5-8,1 (?)

Vízkeménység:0-25 NK°.

Várható életkor:3-5 év (akváriumban).

Megjegyzés: Nagyon jól hozzá tud szokni az emberhez, az akváriumi körülményekhez.Gyakran úgy megszelídült, hogy meg lehet simogatni,anélkül,hogy támadna vagy megriadva elússzon.Alapvetően ez sem kifejezetten akváriumi hal, ezért boltokban beszerezni elég nehéz,leginkább csak pecázással lehetséges,pergetős,vagy könnyített fenekezős,valamint az egyre elterjedtebb mártogatós módszerrel,csalinak halat vagy műcsalit használjunk.Akváriumban nagyon szép hal, általában a növények közül lesi áldozatát. Társítható más halakkal, legjobban a hasonlóan dúsan beültetett akváriumot kedvelőkkel.Jól megvan például a compó mellett. A többi ragadozó hallal ajánlott nem társítani, mert eleheti előlük az eleséget.Ügyeljünk arra,hogy a vele együtt tartott hal ne férjen be a száján,mert habozás nélkül megeszi.Nagyon falánk hal és hihetetlenül nagy halakat is meg tud enni, testének 70%-ával megegyező méretű állatot.Nagyon erős az állkapcsa,amit megfog,az már ki nem jön a száján. Legtöbbször már a harapásának erejétől elpusztul az eleség.Lehetőleg élő halat adjunk neki, hogy megmaradjon a vadászösztöne. Etetése nagyon látványos. Vigyázzunk a túletetésre! A csuka annyit eszik,amennyit tud és ha túl sokat, akkor visszahányja.Etetés közben vagy utána pár perccel ne próbáljunk benyúlni az akváriumba, mert a kezünket is tápláléknak nézheti,harapása fájdalmas,gyakran vérző sebet hagy.Lehetőleg akváriumában ne legyen sodrás, természetben is állóvizekben fordul elő,de a szűrősnek ettől függetlenül még erősnek kell lenni,mert nagyon sok bomló anyagot ürít a vízbe.Aljzatnak inkább durvább homok, apró kavics legyen,mert a finom,szálló üledék eltömítheti a csuka kopoltyúját,amitől a hal elpusztulhat.Nappal aktívabbnak mondható,de ilyenkor sem úszik sokat,inkább csak "helyet változtat".Habár akváriumban lelassulnak növekedési folyamatai,attól még így is eléggé terebélyes jószág,és ha már túl nagy akkor ne kínozzuk,engedjük szabadon,vagy szerezzünk be egy nagyobb akváriumot.Tóban is lehetséges tartása,hasonló körülmények között,de,ha nem karajuk kinn teleltetni érdemesebb bevinni,de ilyenkor hideg vizet rakjunk az akváriumába is,hogy megpróbáljuk megteremteni a természetes életkörnyezetét.

Angol neve: Pike,Northen pike.

2017. máj. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!