Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valakinek sikerült már?

Toma781 kérdése:

Valakinek sikerült már?

Figyelt kérdés
Nagyon algásak a növényim és az érdekelne hogy be vált e valakinek az hogy hypoba rakja a növényt és utánna le mossa? Mi a véleményetek erről és hogy kell csinálni?
2016. máj. 1. 20:00
 1/4 anonim válasza:
novenynek annyi volt nincs XD de persze az alga is eltunik
2016. máj. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
Ez így ebben formában senkinél nem hozhat eredményt, még akkor sem, ha történetesen túléli a növény és elpusztul az alga. Ha ugyanolyan körülmények közé visszateszed és túléli ugyan úgy megjelenik rajta az alga pár hét leforgása után. A dolgokat lehetőleg a helyén kell kezelni, mégpedig a vízcserék gyakoriságával (1-4 heti 20-30%-os vízcsere az akvárium méretétől és telepítésétől függően), jó szűréssel optimális világítással, dús és lehetőleg gyorsan növő növények telepítésével(pl tüskéshínár) és ezek megfelelő tápozásával . Nem könnyű dolog ezek mértékét kitapasztalni de ez csak így működik. Vannak ugyan irányelvek de lényegében ezt mindenkinek a saját akváriumához kell alakítania hiszen minden akvárium egyedi. Egy éles ollóval vágd le az elhalt ill nagyon fertőzött részeket, a kivehető tárgyakat sikáld le alaposan és tedd pl ecetes, vagy sós vízbe egy időre 1-rész ecet 2 rész víz. A szűrőt mindig az akváriumból vett vízben mosd el és nem kell tökéletesen kimosni a szűrőanyagot csak a házat. Óvatosan etess, mindig csak annyit amennyit azonnal maradék nélkül megesznek, ha kell inkább 2-3 alkalommal keveset mint egyszer többet. A talaj 1-2cm rétegét érdemes vízcserekor talajporszívóval átmozgatni. Kerüld a durva szemcsenagyságú talajt mert alászorul a mulm és megrohad. Annyi halat tarts amennyit elbír az akváriumod. Hát dióhéjban ennyi, ha kihagytam valamit majd kiegészítik mások. Nézd meg B Joci videóit, tanulságosak, sok hasznos tanáccsal.
2016. máj. 2. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 elwera ***** válasza:
A 20% hipó és 80% víz keverékét, tehát az ilyen hígabb hipós vízet a vastagabb levelű növények, mint pl az anubias jól bírják. A vékony levelűek, mint pl hemianthus micranthemoides, azt ha belemártod, eléggé megszottyad és pár levele le is esik, de 1-2 hét elteltével helyrejön és elkezd új leveleket hozni. Csináltam ilyen hipós vízbe mártogatást régen. Persze utána lemostam jól és áztattam még egy napig sima vízbe, majd csak utána tettem vissza az akváriumba, amikor már nem annyira bűzlött a hipótól.
2016. máj. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 elwera ***** válasza:

Anno ezt a hipózás dolgot egy teljes takarítással kötöttem egybe és több mint fél évig el volt bújva az ecsetalga, de később előjött újra.


Másik akváriumba, ahol meg kevésbé fényigényes növények voltak, ott lekapcsoltam a lámpát, az nem algásodott tovább, aztán a zebracsiga megette azt a kevés ecsetalgát ami maradt benne.


Volt egy olyan kis akváriumom is, amin aránylag erős fény volt és 2db cripto növényke volt benne, melyek leveleinek a végén kis fekete ecsetalga pamacsok voltak. Nem foglalkoztam vele különösebben, vizet is alig cseréltem, nem érdekelt. Egyszer csak elkezdettt nőni benne egy szép világos zöld alga, egész a sarokban. Rhizoclonium, vagy mittudomén milyen alga volt, de én hagytam, mert jól nézett ki, nekem tetszett. Aztán ahogy az növekedett, úgy fogyott el az ecsetalga a növények leveléről. 1 hónap múlva már nem volt semmi a növényen, letisztult és egészséges lett. A zöldalga pedig csak arrébb nőtt, az nem ért hozzá a növényhez, hanem mellette olyan lett mint egy világoszöld vattacukor. Érdekes volt.

2016. máj. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!