Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezt a fát betehetem az akváriu...

Ezt a fát betehetem az akváriumba? (Képek lent)

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

Ezek a fák lennének azok, fogalmam sincs milyenek lehetnek. Nem néztem eléggé utána, gondoltam elég bemenni egy állatkereskedésbe és ott tudnak segíteni - de persze Magyarországon nem így működik ez, ha nem akarom, hogy átb*ssznak akkor mindennek tüzetesen utána kell nézni. Tehát bementem, kértem akvárium díszítőelemnek uszadékfát, ki is választottam hármat, azt mondta az eladó kisasszony, hogy nem fogja megszínezni a vizet, elő van készítve és elég ha álmosom folyó vízben. Nem igazán bízom az ilyesmiben, ezért először elkezdtem áztatni, de még akkor le sem süllyedt a víz aljára, másnapra pedig sárgás rá színezte a vizet, nyálkás réteg keletkezett rajta (mondjuk Ezt több áztatott akváriumi felszerelésen észrevettem, talán a víz miatt van...) Visszamentem érdeklődni, a fa fajtáját megmondani nem tudták és még én voltam a szar, hogy nem kérdeztem akkor. Ezek után mindössze annyira lennék kíváncsi, hogy ha elég ideig áztatom és kimosom, akkor van-e esélyem arra, hogy nem okoz gondot az akváriumban, ha beteszem?



#uszadékfa #Akvárium fa #akvárium díszítőelem
2016. máj. 8. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán szőlő, de mérget nem vennék rá
2016. máj. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
red moor nem fog gondot okozni az a nyálka majd eltűnik ha van ancid még örülni is fog neki
2016. máj. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor áztatom még, kifőzöm és teszem is az akiba!:)
2016. máj. 8. 16:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha még nem főzted ki, akkor ne is főzd!!!


Természetesen bele lehet tenni az akváriumba, semmiféle gondot nem okoz.

Igen, színezni fogja a vizet, mint ahogy minden fa, teljesen természetes jelenség, ami stressz csökkentő hatású.

Ha nem tetszik, hogy megfesti a vizet, ne tegyél fát az akváriumba.


A nyálkásodás is teljesen természetes, hiszen se az akvárium, se a fa, se az egész rendszer nem egy gyógyszerész labor sterilségű valami, pont ettől élő az egész akvárium.

Hogy élet van benne, ezért tart az ember akváriumot.

A kiázó szerves anyagokon algák, gombák élnek, algák mindig is lesznek rajta, (mint ahogy minden tereptárgyon) a gombák idővel eltűnnek.

Ha ezt el akarod kerülni, szintén ugyanaz a megoldás, ne tedd bele a vízbe.


A főzéssel egy hangyányit talán fel lehet gyorsítani a szerves anyagok kiázását, ezzel együtt viszont tönkremegy a fa szerkezete, hamarabb fog kezdeni elkorhadni, jelentősen lerövidül az élettartama.

És ugye színezni se fog annyi ideig, ami a halaknak lényeges lenne, és aki fát rak az akváriumba, annak ezt általában belekalkulálja, sőt, sok esetben, ha már nem színez, (fekete vizes biotópoknál) akkor kidobják a fát, és újat tesznek a helyére, ami tele van csersavval.



Ami a red moort illeti, valóban kevésbé színez, és azt se sokáig. Ha csak dekorációs elemnek kell, akkor arra az a legnépszerűbb fajta.

Mondjuk egy algaevő pont nem örül neki annyira, mint bármi másnak, mert keményebb a többinél.

Inkább a rajta lévő algát eszik, nem pedig magát a fát.

Márpedig az algázóknak általában erősebb rostok is kellenek, erre pedig jobb egy puhább mangrove.

2016. máj. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

AMúgy én is szőlőre tippelek.

Tedd bele nyugodtan a vízbe. Majd jövőre nem fog annyira színezni.

2016. máj. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!