Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ecsetalgára jó valamilyen...

Ecsetalgára jó valamilyen algaevő hal?

Figyelt kérdés
Sok az akváriumomban az ecsetalga. Leszoktam egy szivaccsal törölgetni az aksi falárol de 2-3 nap mulva ujra visszajön. 54 literes az aksim, van olyan algaevő ami kistestű és leeszi az algát?
2016. máj. 12. 16:48
 1/3 anonim válasza:

Algaevő géb jó lehet, min. 50l-re mehet 2-3.

Bár leginkább az algásodás okát kéne megszüntetni, ingadozó co2, szűrés, stb. A takarítóbrigád csak segít a rend megtartásában :)

2016. máj. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gondolom low tech akváriumod ecsetalgásodik. Algázó géb jó lehet, de ha vannak növényeid akkor érdemes lenne egy co2 rendszert beüzemelni, mert ez az alga az ingadozó co2 szinttől(is) jön elő. Vagy pedig az is segítesz ha higítasz carbot (én 1ml szoktam kupakba 5ml vizhez tenni,) majd fecskendővel, lekapcsolt szűrő mellett nyomd az algára. Nekem 54l ben ebben a higítási arányban elég szokott lenne mindenhova. (helyhiány miatt nem tudok co2 rendszert használni.)
2016. máj. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kihagytam hogy ha carbot fecskendezel közvetlenül a szakállalgára, minden nap akkor egy idő után elgyengül leszakad, és a szűrő beszívja. Nekem ebben a higítási arányban bevált.
2016. máj. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!