Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy betta hím elvan RC garnikkal?

Egy betta hím elvan RC garnikkal?

Figyelt kérdés
25 literes akváriumomat gondoltam berendezni a garniknak (most néhány guppi hímmel vannak együtt, de szinte elő se mernek bújni a halaktól), viszont üde színfolt lehetne benne egy betta. Bár még sosem tartottam ilyen halat, de sokkal nyugisabbnak gondolom, mint a guppik, vajon ő is halálra szekálná a garnikat, vagy jól működhetnének együtt?
2016. máj. 20. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

ő nem fogja szekálni őket, hanem keresztbe lenyeli őket!

guppyka is hülyeség volt melléjük venni ,te írtad h nem is látod őket... Szegények folyamatosan stresszbe élnek, mintha te két kan cigóval lennél összezárva egy szobába, akik ha meglátnak, jól nyakon vernek,ahol egyedül a szekrénybe lennél biztonságba. Milyen érzés lenne úgy élned?

2016. máj. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
arról ne is besélzjünk h 25 liter kevés "néhány" hím guppinak... így is túl vayg telepítve. grnéláknak pont optimális halak nélkül...
2016. máj. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Trollkodsz vagy tényleg halvány gőzöd sincs róla, miért hívják a bettát sziámi harcoshalnak?
2016. máj. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Teljesen felejtős, nem hogy a rc-ket nem szekálná, de (pláne ekkora helyen) még a hím guppiknak is jó eséllyel nekik menne, mert irritálja a fátyolos úszója, faj- (és vetély-) társat lát benne.


Ezen kívüli kizáró okokat előttem leírták.

2016. máj. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még ha némelyik nem épp kedves modorban íródott is. Tudom, hogy egymást sem bírják, illetve azzal is tisztában vagyok, hogy a guppikat tépkedné. Pont a garnik miatt gondoltam arra, hogy veszek egy nagyobb akváriumot és a guppikat áttelepítem oda, a kicsiben meg maradnak az RC-k. Azért bátorkodtam feltenni ezt a kérdést, mert sok helyen olvasom, hogy pl. neonokkal jól társítható a betta, pedig azok is sokkal kisebbek nála. Gondoltam talán nem nézi eleségnek a garnikat. A guppikkal sem az a gond, hogy kifejezetten bántják a rákokat, mert abszolút nem érdeklik őket, csak épp a kajáért vívott harcban ide-oda dobálják őket, feltúrják a kis nyugodt zugaikat.
2016. máj. 20. 16:01
 6/9 anonim ***** válasza:

A bettára ez többszörösen igaz.

Az se ellenségként tekintete rájuk, hanem élelemként.


Na most a guppi az egy növény kedvelő, mindenevő kis méretű hal, a betta meg abszolút ragadozó, és jóval nagyobb egy guppinál.

Márpedig ezeknek a halnak attól függ, mire rabolnak rá, hogy mi fér be a szájukon.

2016. máj. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Bistyu válasza:

A betta tartásával kapcsolatban két koncepció létezik. Az egyik szerint a hím betta semmi más állattal nem tartható egy akváriumban, a másik szerint nincs ugyan garancia, és egyede válogatja, de néhány szempont szem előtt tartásával tartható társas akváriumban.

Utóbbinak a "best betta tank mates" kifejezés keresésével nézz utána a gúglin (ezen a fórumon az első koncepció az uralkodó).

2016. máj. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54 literen tartok betta hímet endlerekkel, ez a hím teljesen jámbor, van egy külön 30-as amit azért kellett nyitnom, mert az előző hím kergette őket. Ivadékok így sem igazán maradnak a hím mellett, garnélával pedig nem is próbálkozom, még egy nagy legyezőt is bestresszelnének. Szerintem is inkább egyedül érdemes tartani a bettát, de lehet szerencséd is és egy békéset is kikaphatsz...
2016. máj. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de akkor csak a garnik lesznek, őket nagyon megkedveltem, nem fogok a kárukra kísérletezgetni a bettával.
2016. máj. 22. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!