Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik talajt javasoljátok az...

Melyik talajt javasoljátok az alábbiak közül növényes akvárium általános talajnak?

Figyelt kérdés

Táptalaj réteg fölé kellene. Nem akarok ADA és hasonló árkategóriájú dolgokat vásárolni. Manado-t is kipróbáltam az sem tetszett.


Szóval:

- 3-4 cm vastag zúzott égetett agyag (Minden növényes általános talaj égetett agyag alapú. Ez az elv amin elindultam)

- 3-4 cm vastag lávakő (Nagy felület, kémiai semlegesség)

- 3-4 cm vastag zúzott zeolit (mondjuk előtte áztatva egy pár hetet, hogy kimerüljön, elvileg hatalmas felülete van,

nekem ez a legszimpatikusabb)

- 3-4 cm vastag egyéb kőzet (tufa, gránit, bazalt, pala, mica viola...)


Szeretek kísérletezni és nyilván nem olyan eredményt szeretnék elérni, mint ami a kiállításra vitt növényes akváriumokra jellemző. De akármennyit olvasok, nem találok sehol sem egy épkézláb magyarázatot afelől, hogy miért nem jók ezek. Mindenki csak azt mondja, hogy rosszak és aktív talaj kell, lehetőleg ADA mert az tökéletes.



2016. jún. 6. 16:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Őszintén szólva szerintem túlaggódod ezt. Sima állatkereskedésben tudsz venni aqváriumba illő homokot vagy kavicsot...
2016. jún. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nem kötekedésképp , milyen a technika? világítás, tápozás, co2. Mert lehet, h táptalajra sincs szükséged.
2016. jún. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

égetett agyag , de nem 3-4 cm, hanem 5-6

vagy kvarchomok, abból talán elég 3-4 cm.

2016. jún. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 elwera ***** válasza:
Hát én használtam egy időben pro soilt, de nem raktam alá semmit. Ebben szépen nőtt minden, volt erős fény és co2 is. Amikor kiürült a tápanyag, jbl kugeln golyókat nyomtam le a talajba, ez fél évig kitartott, olyan lassan oldódott fel. Emellé pamzi aquaplantot is tettem néha mikor úgy láttam hogy a növények igénylik. Ettől navyon beindultak a növésben. A 112 literes akváriumom sűrűn tele lett növényekkel 3 hónap alatt, 2 kis satnya tőről indulva.
2016. jún. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 elwera ***** válasza:
Pamzi helyett panzi
2016. jún. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az aksi 196 literes, jelenleg 3000 l/h-s házi készítésű félszáraz szűrő szűri, és egy elég komoly LED-es világítás van fölötte. Nemsokára újra tervezem indítani. Ahhoz kéne a jobb talaj.

Nagyon nem gyári talajt akarok most kipróbálni! Úgy vettem észre, hogy ár-érték arányban rendkívül rosszak.

2016. jún. 7. 00:55
 7/12 anonim ***** válasza:
mit jelent az a komoly led? Watt, lumen?
2016. jún. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
110 W saját készítés. Nem emlékszem összesen hány lumen, de amikor csináltam eléggé odafigyeltem a fényintenzitásra. Több mint elég. Az aksi alján is. És a spektrum is rendben van (szóval nem ilyen kókány rossz fehér ledek, hanem a fotoszintézishez megfelelő spektrumon világít)
2016. jún. 7. 13:04
 9/12 anonim ***** válasza:
110 W csak elég, csak arra figyelj ,h ne melegedjen túl, mert akkor markánsan csökken az ereje. milyen növényeket szeretnél tartani?
2016. jún. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem terveztem még meg milyen növényeket tennék bele. De a célom az, hogy a felszerelés ne gátoljon abban, hogy mit tehetek bele. Éppen ezért lenne fontos a talaj téma. Parvula, vagy HC teljes aljzatot is tudjak csinálni, és a rotala is megmaradjon ha éppen amellett döntök. Szóval a cél egy növényes akvarisztikai célokra leginkább megfelelő talaj kiválasztása. De nem tudom eldönteni a fentiek közül.
2016. jún. 7. 22:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!