Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő vagyok az akvarisztikába...

Kezdő vagyok az akvarisztikában, de szerintem ez a hal terhes. Mikorra várható a szülés? Mikor tegyem külön?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


2016. jún. 7. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Még van idő az ellésig. Amikor a halad szinte "kocka" alakot vesz fel, mikor olyan telt lesz, hogy sötétebb lesz benne az a "folt" akkor várhatóak napokon belül a kishalak. Ha dús a növényzet, akkor nem szükséges kivenni, mert elbújik elléskor benne, és a kishalak ott fognak élni amíg el nem érik a kb 4-5mm hosszúságot, csak azután merészkednek elő. A kishalak átlátszóak, halványak, de a szemük jól láthatóan fekete.Ha van elletőd beleteheted a nőstényt elleni, de mondom, ha dús a növényzeted akkor szerintem engedd az anyahalat ott megelleni. A kishalaknak is jobb ott, feltéve, ha nincsenek ragadozó halaid, akik felfalhatják őket, ha nem dús a növényzet. Még biztos van 1-2 hét az ellésig. Ezek a halak 5 hetente ellenek. Hány literes az akváriumod? Hány halad van, milyen fajták?
2016. jún. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a választ! 50 literes, van benne 5 nőstény Guppi es 2 hím Guppi, 1 pár Molli es 4 db neon hal 😊
2016. jún. 7. 15:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs mit, segítek ha tudok. A guppiknál is ugyanez van. Ők is ugyanígy fognak szülni. Amikor a kishalan még nincsenek kb. 2 centi hosszúak, addig még nem túl színesek. Ez később fog kiteljesedni, mert ahogy nőlnek, úgy több színt vesznek fel, és már 1.5-2 centisen ha jól megnézed őket, akkor láthatod ha fiú, vagy lány. A fiúk karcsúak, a lányok teltek, és a lányok nem olyan feltűnően tarkák, mint a fiúk. Szerintem tehetnél bele algaevő halat (anci), vagy moszatevő márnát, cherry kis sepregető rákokat, nyúlcsigát. Az anci és a moszatevő márna tisztít az algát eszik, a sepregető rákok, ilyen pici piros-áttetsző színűek szintén tisztítanak, a nyúlcsiga pedig az ürüléket is megeszi a talajról. Ezek az állatok nem bántják a halaidat. Békés akváriumod van, de mint kezdőnek én a moszatevő márnát (nem bújkál,mindig szem előtt van,szép citromsárga), és az algaevő (anci) halat mindenképp ajánlom (az anci szürkés színű, ő éjszakai hal, és félősebb, bújós), a nyúlcsiga hosszúkás csavart házú, barna, tök aranyos, sárga a teste. A rákok picik, az elhullott kajákat eszik, algát, haltápot (sepregetnek). Azért is ajánlom őket, mert nem bántják egymást a halak, a rákok sem, és jobb mint az alga elleni szer, mert az algátlanítók, a klórellenik ezek nem tesznek jót a halaknak. Ajánlok viszont gyógyszert, a Parakillt, ami a darakór ellen van, ez egy olyan halbetegség ami a halakon kiütésszerű dara szemcséket okoz, megfújtja őket. Ezt a kórt mi magunk is bevihetjük az akváriumba. Nekem pl egy gömbhal okozott hatalmas fertőzést, mert a darakór "lappangott" az elején nem látszott semmi. Aztán lassacskán jöttek elő a szemcsés kiütések. Belepte, megfertőzte a többieket, elpusztultak sokan. Heteken át kínlódtam a fertőtlenítéssel, a de megérte, mert a Parakill elmúlasztotta. Ha idegen helyről új halat veszel/kapsz, akkor mindig nyomj bele a vízbe Parakillt, hogy elkerüld a veszély lehetőségét is. Ezt a halak köué kel belenyomni, kék folyadék, és pár órán át addig ne adj enni nekik, mert gyógyszeres vízbe nem szabad. Ez a Parakill a növényeket sem irritálja. A vized egy napig biztosan kék lesz. Ne ijedj meg emiatt, mert elhalványul. Ajánlok mohagömböt is, azon szívesen támaszkodnak a moszatevő márnák és jó hatással van az ökoegyensúly fentartására. Ezek a kisebb gömbök megnőlnek ökölnyi méretűre, és szép is. Az alga elleni halak, rákok, a nyúlcsiga, egyik sem okoz kárt egy növényedben sem. Ha csigát választasz, akkor a kúposcsigát is ajánlom. Almacsigát viszont ne vegyél, mert túl nagyra nől, és ezért is, mert megeszi a növényeidet. Elrágja. Szóval ajánlom a: NYÚLCSIGÁT, A KÚPOS CSIGÁT, A SEPREGETŐ GARNÉLA RÁKOKAT, A MOSZATEVŐ MÁRNÁT, ÉS AZ ANCIT (AZ ALGAEVŐ HALAT). Addig is leld sok örömed az akvarisztikában, és ne csüggefj, ha egy hal elpusztul, mert lehet öregen is megkapni az állatkereskedésből. Meg ahogy öregszenek, úgy fakulnak. A kishalak lassan nőlnek olyan 2-3 hét után látványosabbak, de 1 elléssel akár 50db kishal pottyanhat ki.
2016. jún. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Az ancin én is gondolkoztam, de valahogy régebben ha próbálkoztam vele mindig hamar meghalt és nem mertem venni, de majd megpróbálom :) Ilyen gyógyszeres folyadékom pedig van, épp a múlthéten tettem a vízbe!
2016. jún. 8. 17:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Az anciknál én is mindig így jártam, és mindig pótolnom kellett. Rájöttem ám, hogy miért... Kifejezetten talajtisztogató, talajúszó halaknak való tablettával kell etetni őket. :( Ha nincs elég moszat, nincs elég ennivaló...

Az ancik nem olyan aktívak, mint a moszatevő márnák. Erre akkor jöttem rá, mikor mindketten anci - moszatevő márna együtt dolgoztak. A moszatevő márnáim reggeltől estig cuppogtak, szem előtt voltak, kergetőztek, ellenben az anci napközben alig mutatkozott, éjszaka aktív. DE HA a moszatevő márnát és az ancit egybe tartod, akkor van aki nappal tisztogat, és lesz aki éjszaka is, mivel a halak általában pl. a Tiéd is nappal úszkálnak, éjszaka alszanak. Úgy alszanak, hogy mindegyikük a talajra ereszkedik és ott minden egy helyben "vannak". Ezt láthatod is, ha pl. mikor már lekapcsoltad a világítást, és mennél majd aludni, így telóval odavilágítasz, és lent látod őket. Ma este készítek képet az én "alvó" halaimról. Megmutatom akkor. Nagyon arik :3 Anciból most már lehet kapni különben citrom-narancs sárga színekben is. Különlegesek a színük miatt is. Esetleg 1 moszatevő márnát megpróbálhatsz majd betenni, és ha hasznosnak látod, akkor lehet kettő is. Ha úgy gondolod. A hátonúszó páncélosharcsàm nekem tenyérnyire megnőtt, de az a tisztogatásban mai napig passzívabb, mert többet ficánkol a bújókban, mint tisztogatna. Inkább a talajúszó halaknak való tablettát eszi a márnákkal és a neonokkal. Sőt, felúszott a tubiflexért is és alig hittem a szememnek, hogy a tubiflex is érdekli.

2016. jún. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Gazdagabb lett az akvariumom 7 kishalal a mai este!!! :) koszonom a sok segitseget!!
2016. jún. 16. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!