Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Észrevettem, hogy cicámnak...

Kincsi0306 kérdése:

Észrevettem, hogy cicámnak elkezdtek nőni az emlői. Mikor várható, hogy megszül?

Figyelt kérdés
Egy héttel ez előtt, azaz 2013. 11. 14.-én vettem észre, hogy a macskámnak elkezdtek nőni (szépen fogalmazva) az emlői. Már eddig is dagadt volt a hasa, de azt hittem, hogy csak a tél miatt, meg, hogy csak kövér... Még csak amúgy is 8 hónapos.

#szülés #cica #cicám szül #macskám vemhes #mikor fog szülni
2013. nov. 21. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
8 hónaposan már lehet vemhes. Vidd be a cicát ,hogy nehogy valami nehezen megközelithető helyre szüljön.Meg amugy is jön a hideg.
2013. nov. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
8-10 nap és megszül a cica!!Vigyétek be tényleg mert a kicsiknek minimum 23 fok kell ,hogy ne pusztuljonak el.
2013. nov. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, csakhogy az a baj, hogy kinti cica, és a szüleim nem engedik, hogy bejöhessen. Azonkívül, még kéne találni a kiscicáknak majd gazdit is, mert nem volt betervezve, hogy lesznek kiscicái, csak nem sikerült elvinni a dokihoz ősszel...
2013. nov. 21. 16:45
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Meg tudnám gyilkolni a szüleid.Bocsánat.
2013. nov. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
kiscicát ivartalanittatni kell az elsö lehetséges alkalommal. Ha nem megfelelöen tartjátok a kicsiket az állatkinzás, mivel a tietek igy gondoskodnotok kell rola, ez az állattartással járó kötelességetek, és normális tápot adjatok neki a kicsik fejlödéséhez. Plusz a kicsiknek jön majd a gazdikeresés, ivartalanitás... Talán érdemesebb lett volna idöben elvinni, ez pont nem az a dolog amit halasztgatni lehet.
2013. nov. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló volt a szitu egy pár éve(még gyerek voltam 17 éves).Szüleim nem engedték be a cicákat meg gyilkolták őket.(Én tudtam ,hogy ezt nem szabad.Próbáltam rábeszélni őket az ivartalanításra de nem sikerült).Erre a szomszéd aki macsrajongó volt és felelős állattartó feljelentette a szüleimet és elég jelentős pénzbirságot fizettek.Szóval VIGYÁZZATOK!
2013. nov. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Okés köszi! Azért nem vagyok állatkínzó... Arra nem is gondoltam, hogy megölöm őket... :P És nem is ez volt a kérdés, de azért sokat segítettetek. :)
2013. nov. 22. 17:12
 8/9 anonim ***** válasza:
nem is az állatkinzásról van szo, hanem hogy el legyen látva. azért ki tudja milyen idö lesz amire megszületnek, ne az út szélére babázzon azért le szegény állat. főleg hogy ilyen fiatal, kb még ő is csak gyerekmacska. vemhesség alatt is legyen ellátva, a kicsiknek is fejlődnie kell, vannak kitten tápok is erre a célra (a mamának, ill szoptatás alatt is) azt nem mondom, hogy minden kismacskát oltass be, és ivartalaníttassátok rögtön, de azért ha elérik azt a kort, legalább egy féreghajtást ne sajnáljatok tőlük, bár ennek pontos idejét nem tudom mikor is kell... viszont ha a kicsik kint lesznek, ha nem is sikerül öket örökbeadni, azonnal ivartalanitani mielött ök is abba a hiába esnek hogy leányanyák legyenek. illetve akik be is fogadják, ennyi felelösséget kell hogy vállaljanak, ugyan úgy mintha bármi baja lenne a macskának, nem itt kell feltenni a kérdéseket, hanem irány a doki... persze tanulni lehet, utánaolvasni, de azért a GYK-nél 100x jobb és megbízhatóbb helyek vannak, pl macska fórumok, könyvek a betegségekről. minimális hozzáértéssel és utánajárással te is könnyen felismerheted mikor van baj. végsö esetben itt is felteheted kérdést csak sok a rosszindulatu, viszont ez valoban sajnálatos hogy ennyi felelötlen gazdi van, és tapasztalat nélkül 1x csak azt veszik észre, hogy hopp, lebabázik a macska. nem tudom mennyi idös vagy, de éppenhogy a szüleidnek kellett volna erre odafigyelni. azért az csodálando hogy probálsz utánajárni, de ha beirod akár csak google-ba, hogy mennyi a macska vemhességi ideje, itt is pl egy leirás az egészröl: [link] és ajánlott bent tartani hogy tudjátok figyelni, ha már nagyobb a pocakja
2013. nov. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, jogos érvek... :) Nem szándékozom "megfagyaztani" kint a kiscicákat. Főleg mert az anyjuk a világ legjobb macskája. Utána is néztem, hogy mennyi is pontosan a macskáknál a vemhességi idő. Amúgy már elég jártas vagyok ebben, mert ez már a 4. alom lesz ami nálunk született meg. (nyugi csak 3 macskánk van :) ) A macskának amúgy van egy nagyon meleg háza, ami hungarocellel (nem tudom, h hogyan kell írni :D) ki is van szigetelve, oldalról, alulról és fölülről. Szerintetek ez elég meleg? (eddig ott teleltek a macskáink...
2013. nov. 23. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!