Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Növényes akvárium? Megoldható?

Növényes akvárium? Megoldható?

Figyelt kérdés

szóóóval... van egy 54 Literes aksim. Van egy kis tervem egy növényes aksi kialakításához.


Halak amiket szeretnék bele: Egyenlőre 4-db Törpe Szívóharcsa... és majd később 4db guppi(hím)


a növények... Próbáltam Közép és Dél-Amerikai növényeket vagy kozmopolita fajokat válogatni :

Közönséges Valiznéria

Széleslevelű Tóalma

Vízi Hortenzia

Tüskéshínár

Tölgylevelű vízisaláta


és még :

Mangrove vagy Red Moor fa

Kövek


Aljzat:

Kvarchomok


a kérdés,hogy ez így jó?

milyen vílágítás?

kell-e táptalaj

Kell-e folyékony növénytáp?


eddig innen olvasgattam : [link]



2016. jún. 29. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Facebookon lépj be a "Low Tech Akvakertész Közösség"-be. Hozzáértő és segítőkész emberekkel beszélhetsz.

Amúgy akár még jó is lehet így az összeállítás. Fény tekintetében a 0,5-0,7W/literre törekedj. Nem tudom, műanyag tetős az akid, vagy külön armatúrát akarsz, ezek megszabják a lehetőségeid. Táptalaj nem szükséges feltétlenül a tervezett növényekhez. Folyékony tápozás a fény, szűrés, halak, növények függvénye.

2016. jún. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ! igen sajnos műanyag tetőm van elfelejtettem kiírni.
2016. jún. 30. 06:42
 3/5 anonim ***** válasza:
a standard tetőbe egy db 18 W os cső van, a tied is ilyen? mert ha igen akkor táptalajra semmi szükséged nincs, elég profito vagy tf planter. illetve a legigénytelenebb növények közül válogass, mert 1 cső alatt nem sok növény marad meg.
2016. jún. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szerintem nem fénycső van benne...


ilyen: [link]


[link]


ás akkor ezek a növények nem élnének meg tetős világítás alatt?

2016. jún. 30. 13:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt a tetőt tuningolni kell, látom a csavarokat, szóval nincs gond, még vágni se kell :D

Ha érzel rá késztetést, írj rám privátban, szívesen segítek plusz fénycsövet beszerelni. Ha az megvan, már tágulnak a lehetőségeid.

2016. jún. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!