Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy asztalt szeretnénk ami...

Egy asztalt szeretnénk ami akvárium! Ez megoldható?

Figyelt kérdés
A férjem már 2 éve megszállott akvarista! Már van egy 980 literes sügéres akváriumunk (ami nekem annyira nem tetszik) a "falba építve" és most, hogy én is elkezdtem újra dolgozni belefogtunk egy házfelújításba aminek lassan a végére járunk. Férjem felhozta, hogy csináltassunk egy asztalt akváriumból. Ezt, hogy kell elképzelni? Mennyibe kerülne? ha megvalósítható akkor sok pici nano halat szeretnék bele :) vagy esetleg neonokat vagy vörös neonokat 1 bettával!
2013. máj. 15. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Így képzeld el: [link]

Annyi, hogy ha dohányzóasztalnak szeretnétek, akkor nem feltétlenül a neonhal a legjobb választás, mert azok fölülről nem olyan mutatósak. Alacsony asztalba olyan halat célszerű rakni, aminek a háta is szép.

2013. máj. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
aha értem. :) ennyi eszem nem volt h googlen rákeressek! :) de egy kérdés mert nem nagyon értem! mondjuk egy háromszög formájú asztalnál, hogy oldják meg a szűrést és a víz keringetését? vagy nem függ össze ?
2013. máj. 15. 15:49
 3/6 anonim ***** válasza:

hát ezaz. az ilyen asztalokat általában nem akvaristák csinálják, mert azok ezt a hobbi lealacsonyításának gondolják. (szerintem is kicsit az)


tehát az átlag nép még arra sem gondol, hogy szűrőt rakjon bele. aztán csodálkoznak ha egy hónap után egy élő haluk sincs. pedig ekkorába már nagyon komoly külső szűrés kell.

2013. máj. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért nem jó az asztal, mert odaülsz, rezeg, mozog miattad, rápakolsz, lepakolsz, a halak megilyednek.


Egyébként meg a pillangóhalnak szép a háta.

[link]


De neki felülről kell bedobálni kaját. Az élő tücsköt is elkapja, molylepkét, mindent.

2013. máj. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A vízcserék is nehezen megoldhatóak, a halaknak is stresszes, van néhány buktatója. Én biztos nem csinálnék ilyet.

A világítást is nehezen lehet megoldani.

Hogy? ha nem átlátszó a teteje, csak szemből látod az akváriumot, az meg elég alacsonyan van, nem valami jó perspektíva.

Ha meg átlátszó, (üveg) kiég a retinád.


Ha mégis megcsinálnád, az említett halakat, és egyéb feketevizű halakat nem ajánlom, azok általában nem kedvelik ezt a "nyitott" körbejárható, kirakatszerű életteret, túl stresszes nekik.

2013. máj. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bozsikrisz ***** válasza:

Szerintem ez tipikusan a gazdagok szórakozása, akiket egyáltalán nem érdekel, hogy az állat hogy érzi magát, csak legyen valami menő cucc, amivel aztán fel lehet vágni.

Max növényesnek rendezném be, de oda is pöpec szűrés kell, és az megoldhatatlan.

2013. máj. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!