Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért úszik ferdén a halam?

Lintuka kérdése:

Miért úszik ferdén a halam?

Figyelt kérdés
Ferdén úszik az aranyhalam, azt olvastam több helyen, hogy úszóhólyag gyulladása lehet, még nincs nálam egy hete nem tudom mit csináljak próbálok segíteni rajta, de nincs semmilyen kis akváriumom, hogy sekélyebb vízbe tegyem és tisztán tudjam neki tartani a levegőt. Este raktam nekik a vízbe metilénkéket mert az volt itthon és azt írják, hogy segít az enyhe fertőzésekben és új halak telepítésekor is ajánlatos. Segítsetek mit csináljak, hogy meggyógyuljon?

2016. júl. 4. 11:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
a metilinkékkel csak rontottál ahelyzeten. gondolom te is ha beteg vagy úgy találomra bedobsz 1-2 szem gyógyszert. valószínű úszóhólyag gondja lehet. a tartási körülményeket leírhatnád, mert a betegségek 90% a rossz körülményekre vezethető vissza.
2016. júl. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
40 vagy 50 literes az akvárium, kavicsos, víztisztítót most kivettem mert azt írták, hogy nem jó ilyenkor ha bent van, levegőztető van 3 különböző helyen az akváriumban, a kavicsok alatt most kicsit koszos, de nem mertem most felkavarni a vizet, az üveg tiszta, szerintem a víz is az. A 30% át szoktam egy két hetente cserélni.
2016. júl. 4. 12:07
 3/14 A kérdező kommentje:
Akkor most mit csináljak?
2016. júl. 4. 12:09
 4/14 A kérdező kommentje:
40 literes, 6 Tetra van benne, a két kis fekete aranyhalam meg alul 2 pici algaevő és egy házmester.
2016. júl. 4. 12:27
 5/14 anonim ***** válasza:
35%
aranyhalakat meg a tetrákat add el, mert kicsi nekik 40 liter. túl vagy telepítve azért betegek a halaid. nem ártana élő állat vásárlás előtt alaposan kielemezni az adott élőlény igényeit, h normális körülményeket tudj nekik teremteni. te ezt nem tetted, meg is lett az eredménye... folyamatosan betegek lesznek a halaid, ha nem változtatsz sürgősen a hozzáállásodon.
2016. júl. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

aranyhal min 200 liter, de inkább 300 liter az alap:


[link]



tetra minimum 100 liter, csapathal, legalább 8-10 egyed

[link]


40 literbe 4-5 hím guppy tartható, vagy egy csapat nano hal.

2016. júl. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

algaevő 100 literes medence:


[link]



"házmester" aka corydoras csapathalak legalább 4-5 db-ot kell tartani belőlük 70-80 literbe, vannak kisebb fajták pl panda nekik elég 40-50 liter is. ( rosszul vagyok ettől a házmester névtől, te is inkább hanyagold)


[link]


[link]

2016. júl. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
szóval addig mindent rosszul csináltál.
2016. júl. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
*eddig
2016. júl. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Eddig soha semmi baja nem volt a halaimnak, már több mint egy éve vannak így, teljes nyugalomban vannak ez most egy új hal és neki van csak egyedül baja. Ha tudsz segíteni akkor inkább azt mondd, hogy segítsek azon az egyen, hogy meggyógyuljon.
2016. júl. 4. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!