Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez milyen hal ikra?

Nikolas Kidman kérdése:

Ez milyen hal ikra?

Figyelt kérdés

Ilyen halaim vannak:

[link]

3 xifo (2lány 1 fiú)

1 anci

1 páncélosharcsa

1 zebra dánió, piros-fehér kivitelben.


[link]

[link]


Úgy tűnhet hogy xifó ivadék, de azért nem tartom valószinűnek, mert minden ellésnél kb.5-6 hal született, de egy fekete is volt köztük általában.

(és úgy hallottam hogy a xifo elevenszülő)


2016. júl. 5. 11:58
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

2 éve vannak így a halaim.

Az algát takarítom, Neked biztos nem algásodik...

Ha nem tudsz értelmes választ adni akkor mit keresel még itt?

Itt az ideje feltenned a kérdést: Ki itt az igazi gyökér?

(Itt a válasz:Te!)

2016. júl. 5. 15:39
 12/27 anonim ***** válasza:
93%

Én tudok normális választ adni, de a képen nincs (és nem is lehet ikra, mert a xifók elevenszülők, a többiből meg 1 van).

Viszont nem lehet nem szóvátenni, hogy kínzod szerencsétlen halakat és persze a 30 liter minimumos törvényt is lesz*rod.

2016. júl. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
40%
az a gyökér aki kínozza a halait, leszarva azok igényeit. de nekem is algásodik ,de nekem elég lekaparni az üvegről egy plasztik kártyával... világtalan idióta vagy, jaja 10 éve nem ? mesélj még te kis hantás.... :P
2016. júl. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Esetleg nem lehet hogy faj közi kufirc?

Mer a csigákat már másfél éve kiírtottam forróvízzel, a növényekről tök jól lemostam, és utánna karantéba tettem a növényeket stb...

Azóta csigákat nem látok, de ez mégis arra haszonlít mint amikor a csigák telerakták az üveget, az elsüllyedt mini tengeralattjárót, meg a fűtőtestet...


Olyanról még nem hallottam hogy 30literes szabály, de egyrészt a narancssárga xifo a nagy xifonak az ivadéka, ahogy a többi kicsi is, amikor megvettem a halakat,(az első 5 közül csak a nagy xifo maradt meg) az ismerősöm, aki ancikat tenyészt, azt mondta hogy elég lesz, ha megnőnek akkor vegyek nagyobb akváriumot, ez így is történik, most nézem a neten a rétegelt lemezt hogy mennyiért lehet venni egy asztalnakvalót.

Nem vagyok állatkínzó, anno még jó volt így, most már a nemtudomki által meghozott szabályok alapján nem jó, De teszek érte hogy jó legyen!

Köszönöm a válaszod!


Kedves gyökér!

Így azért megjegyzem hogy a két válasz között a különbség 14%.

(ha így folytatod 15%-lesz.)

És így hogy ti nem tudtok semmit tenni, csak írogatni, érdemes először a normális hangvételt megpróbálni.

2016. júl. 5. 17:45
 15/27 A kérdező kommentje:

Ja és amúgy azért is álltam neki a nagytakarításnak* mert született 7 kishal.(idén negyedszer)


*A nagytakarítás nálam az üveg letakarítását, a szűrő kitakarítását, és az egyéb cuccok letakarítását jelenti.

2016. júl. 5. 17:49
 16/27 A kérdező kommentje:
És még mielőtt itt hagynátok a kérdést, megkérdezném hogy Nektek milyen akváriumotok van, És hogy lehet berendezni úgy hogy ne kelljen takarítani? Mert tervemben van hogy teljesen automatikusra építem majd meg a 80 literest. öntakarító külső szűrővel, haletetővel, autómata világításvezérléssel, és hűtő fűtő peltier autómatával, persze hiszterézis nélkül.
2016. júl. 5. 18:08
 17/27 anonim ***** válasza:
53%

nem tudsz te semmit az akvarisztikáról , halaidról nem csak a 30 litert nem ismered.... összeívni két faj? :D te orvosi eset vagy :D

úgy lehet olyan akváriumot csinálni, h kellően tanulmányozod a témát, megfelelő szűrést veszel, nem telepítesz túl, 1-2 hetente cserélsz vizet, esetleg leszívod pár hónaponként a mulmot. az én akváriumom itt van te kis kínzó bajnok:


[link]

2016. júl. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
53%
ja és az se érdekel, ha 0 %os leszek nem erre verem,az ilyen kis nyomikat kiosztom úgy is. van egy 90% feletti accom is, de nem érdekel elhiheted.
2016. júl. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Úgy értettem hogy a százalék az értelmiségedet egyenes arányban megmutatja.

Amúgy kössz a képet, veled ellentétben elhiszem hogy nem valaki más képét tetted fel, mert tudom hogy annak semmi értelme nem volna.Jó kis akvárium, mennyibe fáj egy ilyen? Én a 80 literest 4mm-es üvegből ragasztottam össze ecetsavas szilóval, (direkt akváriumragasztó) a sziló 2000Ft volt, üveg volt itthon, meg üvegvágó is.A 25 literest pedig 10 éve vették, még a szüleim. 5 literes befőttesüveg meg a menzán kapható ingyen.

[link]


Várjuk meg 75%-ost is!

2016. júl. 6. 13:33
 20/27 toma781 ***** válasza:
Szerintem 80 literhez kevés a 4 mm-es üveg vastagság.
2016. júl. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!