Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miből tevődik össze egy...

Miből tevődik össze egy komplett akvárium?

Figyelt kérdés
Szeretnék 1-1,5 éven belül egy kb. 50 literes akváriumot beszerezni minden felszereléssel együtt. Dániót, neonhalat és izzóhalat szeretnék benne tartani. Aki jártas ebben tudna nekem konkrét szűrő, levegőztető, talaj, és egyéb kiegészítő típusokat ajánlani? Illetve tudna nekem valaki tippeket adni hogy hogyan vágjak bele, hogyan is nézzen ki az akvárium?
2010. ápr. 14. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Akváriumból jó pl ha veszel egy 60x30x30-ast, tetővel, neonokkal. pl a visegrádi utcában láttam egész olcsón. Van egyenes, meg ívelt is.


Eheim szűrőből a középső méret, abban van levegőztető is, és nagyon strapaíró, és sosem döglik be :)


Aztán veszel rá egy hőmérő matricát, összerakod otthon, feltöltöd vízzel, megnézed hány fokos ha megy egész nap a lámpa is szűrő is benne.


Más nemigazán kell.


25 fok az ideális, még ha a szobában csak 22 fok van, akkor is valószínűleg a neonok és a szűrő is fűt valamennyit, tehát lehet hogy fűtő az külön nem is kell bele.


Esetleg télen vehetsz egy 50wattos automata fűtőt még hozzá, beállítod 25 fokra, aztán bedugod, mehet egész nap.


A világításhoz én mivel utálom ki-be kapcsolgatni reggel és este, ajánlanám, hogy pl a Conradban, vagy valahol vegyél egy időkapcsolót. Azt beállítod, hogy reggel 10-től este 10-ig világítson, vagy arra állítod amire akarod, aztán nem kell kapcsolgatni :) megy magától.


Kiegészítésképpen pedig vegyél egy kis hálót, és egy leszívó csövet, amivel könnyen tudod majd takarítani az akváriumot.


Ajlzatnak alulra rakhatsz bármilyen márványzuzalékot ami tetszik, vagy sódert, az olcsóbb. És mielőtt berakod a vízbe, azt jól ki kell mosni egy vödörben, addig kell mosogatni, míg a víz áttetsző nem lesz, és csak akkor betenni az akváriumba.


Végülis ennyi.

2010. ápr. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Növények közül meg vegyél anubiast, vagy valami vastag levelű növényt, azt a halak nem tudják annyira megrágni, és strapabíróbbak, nem fognak megdögleni 3 hét után, mint a hínárok :)
2010. ápr. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat! Diszítésnek a fa vagy a kőzet mutatósabb? Úgy hallottam érdemes tartani algaevő halat és/vagy csigát is, mert segítenek tisztán tartani az akváriumot! Igaz ez?
2010. ápr. 14. 22:35
 4/9 anonim ***** válasza:

Ilyet se sűrűn lehet olvasni, előbb tanul aztán vessz.

Első körben szerintem próbáld meg készletben beszerezni abban benne lesz a szűrő fűtő világítás. Egy egyszerűbb készlet 20e alatt lesz. Levegőztetésről agy jól beállított szűrő is tud gondoskodni. Talajként apró kavicsot használok. Van még sok minden a víz kémiájától a mikrobiológián át a nővények gondozásig

Néhány ötlet a kialakításhoz:

[link]

Sok sikert hozzá.:)

2010. ápr. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kösz! Van jelenleg is akváriumom otthon izzóhalakkal és mollikkal, de elég alapfelszereltségű és szeretnék egy professzionálisabbat összehozni otthon, amint lesz rá pénzem és most igyekszem felmérni a lehetőségeket és információt gyűjtök:)
2010. ápr. 14. 22:40
 6/9 anonim ***** válasza:

Lehet belerakni algaevő harcsákat is, nekem is vannak, de egy jó erős szűrő, sokkal többet ér, mint 10db algaevő :)


Tele lehet rakni kövekkel, mert az szép, csak akkor sűrűbben kell takarítani. A kő az nálam mindig tök hamar algás lesz.


Ha úgy csinálod hogy hetente fél vízcsere, a köveket mindig kiszeded, lemosod róla az alga kezdeményeket, aztán visszarakod, hát úgy biztos nem lesz ideje algásodni.


De nekem nincs kedvem ennyit takarítani, inkább nem pakolom tele cuccokkal.

Kevés hal, 1-2 növény, 1db kis vasfa, meg egy jó erős szűrő. Ezt nem kell olyan sűrűn takarítani :)

2010. ápr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A szűrő forgatja a vizet és te a sodrás útjába bepakolsz nagy köveket, akkor azzal csökken a szűrőd hatásfoka, a kövek mellett, és alatta megáll a víz és berohad, meg algásodik. Ezért nem rakok már bele köveket :)
2010. ápr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kb. hány növényt tehetek bele?
2010. ápr. 16. 19:59
 9/9 anonim ***** válasza:
hát elő növényt ne sokat rakj bele mert sok halfajta megeszi. Mondhatod hogy nem éhesek de egy hal mindig enne.
2010. ápr. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!