Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halaim legyenek 54...

Milyen halaim legyenek 54 literbe?

Figyelt kérdés
Szóóóóval most fogok kapni egy 54 literes aksit és anyukámmal együtt fogjuk gondozni a halakat (12/L ) . Anyukám úgy van vele hogy amit egyszer elolvas valami szar oldalon az úgy van és kész és mindenki más hülye. Pl ezért élt eddig a bettánk 10 literbe vettem vna neki nagyobbat de anyukám azt mondta h elég neki hiszen ezt mondta a boltos.(aki amúgymég egy vízinövényt sem tudna felnevelni a mondatai alapján. Szóval gondoltam guppikra meg ha lehet akkor mondjuk platti (?) Meg pár kisebb csapathal amik kicsit mozgékonyabbak pl neon de úgy tudom nekik 80 liter a minimum. Guppiból szeretnénk nőstényeket is van kinek odaadni a kicsiket. Szóval milyen halaink legyenek? Ancit és blackmollyt is szeretnénk de a mollynak azt hiszem nagyobb kell.

2016. júl. 19. 15:31
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

ekkor ezt, nem csak high tech növényes témák vannak.


[link]

2016. júl. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Köszii
2016. júl. 20. 05:41
 23/24 anonim ***** válasza:

szia!

nekem is 54 literesem van. először én is szettben gondolkodtam, de aztán rájöttem, hogy talán még olcsóbban is kijövök külön-külön.


szóval, megvettem magába az 54 literes akváriumot. (polifoam-ot tegyél alé a mi pontosan akkor vagy kicsit nagyobb, hogy nehogy megrepedjen az aksi). Vettem bele manado aljzatot, mert ez a legolcsóbb ami jó is a növényeknek, mivel sok növényt szerettem volna. Eheim biopower 160 -as szűrőt vettem bele. Greenaqua oldaláról tudsz rendelni, vagy nem tudom hol laksz, elmenni érte, mert náluk a legolcsóbb. Így is 9900, de lesz egy sok osk évig jó szűrőd, amibe van biológiai töltet is, bőven elviszi az 54 literest és még néma is. :)


Az 54 literes akváriumhoz 15W-os világítás jár általában a szetteknél. Ha nem akarsz nagyon növényekkel foglalkozni, akkor ez pl anubias növényeknek elég lesz. Én utólag rendeltem egy nagyobb teljesítményű világítást, de az mondjuk már nem is volt olcsó.


Halak. Nos énis guppikkal indítottam, de nem tetszett a szaporaságuk, megváltam tőlük. Vettem egy csapat galaxy razbórát/gyöngy dániót, ami nanohalnak számít, így 7 db kényelmesen elfér. Illetve van 5db törpe panda páncélosharcsám.

Mindenképpen a nano halakat ajánlom. Ha nem feltétlen guppit szeretnél, és a galaxyk sem tetszenek, akkor lehet például amanda lazac is. Talajlakónak anci nem bizots hogy jó, kicsi neki a hely, akár 6 centisre is megnőhet. A pandákat tudom ajánlani, ők az egyik legkisebbnek számító talajlakók. Nagyon jóarc halak, én imádom őket. :D

Ha valami kérdésed van, írj nyugodtan.

2016. júl. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Először is köszi írok privátban
2016. júl. 21. 19:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!