Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek egy 8...

Mi a véleményetek egy 8 szögletes akvárium berendezéséről, szépségéről?

Figyelt kérdés
2016. júl. 19. 20:44
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

"szépségéről?"

Ilyen magas, kis alapterületű akváriumra gondolsz, aminek pici az alapterülete? A szerencsétlen alakja miatt akkor is 2x meggondolnám, hogy kell-e nekem, ha ingyen akarnák utánam vágni a piacon. (Sokkal jobban szeretem a sekély és a hosszú akváriumokat.)


Tegyük fel, hogy fegyvert fogtak a fejemhez, hazahoztam és most be kell rendeznem. Felfelé építkezős történetben gondolkodnék, sok vékony ággal:

egyszerű példa: [link]

bonyolult példa: [link]


De a viszonylag pici alapterület miatt az is kérdés, hogy milyen jószágot tudnál benne tartani. (Imádom ezt a "30 liter alatt..." kezdetű dumát! Tény, hogy attól az űrtartalomtól lehet stabilan tartani az akváriumot, de az, hogy megvan 30 liter, nem biztos, hogy elegendő kiúszótér is van egy hal számára, lásd pl. Fluval Chi vs. Fluval Spec V.)



Ebben a vitában meg nem vagyok hajlandó részt venni. Én nagyon szeretem a biotóp akváriumokat, de nem értem miért kell minden áron ezt erőltetni. Most nem tök mindegy, hogy van-e Cyrptocoryne egy vitorláshalas akváriumbam, ha amúgy dús, növényes, megfelelő méretű és jól összeválogatták bele a vitik lakótársait? Egy ilyen nem lehet, esztétikus és mindenben megfelelő a halak számára: [link] ? (A legtöbb boltban kapható hal akkor se ismerné fel saját biotópját, ha a seggébe harapna...)

2016. júl. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Utolsó! A kérdező nem nyilatkozik, de szerintem nagyon szépek a linkelt akváriumok! Köszönöm, jó volt megnézni őket! :)
2016. júl. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy én azt gondolom, hogy ha megvannak adva a halaknak a kellő életfeltételek, mint víz, levegőztető, tér, búvóhely, és úgy vannak összerakva, hogy se egyedül ne legyenek, se ne idegesítsék egymást, onnantól kezdve a halak nem attól fogják jól érezni magukat, hogy biotóp-e vagy mesterségese az élőhelyük, hanem attól, hogy természetes anyagokkal, és élő növényekkel vannak-e körülvéve, és van-e egy ingergazdag környezet, ahol úszkálhatnak, kergetőzhetnek, bujkálhatnak.


Én ezt megadom nekik, és szerintem jól érzik magukat benne.

Mellesleg, csak úgy kérdezném, hogy a villanyfény, a levegőztető bugyogása-zúgása, a szobából beszőrődő (és a vízben természetszerűleg fölerősödő) emberi jelenlét hangjai, és úgy egyáltalában az üvegkalitka, amiben leélik az életüket, miközben valamilyen szinten kilátnak belőle, (és csak a jó ég tudja, milyen hiedelmeik vannak a kinti világról, vgy éppn a tükörképükről), mindezek a felsorolt dolgok mennyiben biotópok? Kicsit álszentnek tartom az ilyen fölényes ragaszkodást a mesterséges természetességhez, mert az ugyanúgy csak az akvarista saját lelkivilágát tükrözi, mint ahogy az én akváriumom az enyémet, és a halaknak valószínűleg tök mindegy, de legalábbis meginterjúvolni te sem fogod őket, meg én sem...


amúgy megnéztem a linkjeidet, mert az én ízlésem csak egy, és másokéra is kíváncsi vagyok, és adott esetben tetszik, sőt ötletet merítek belőle :)

2016. júl. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
0%

színes folyami kavics? :D:D: aha mesélj még... elárulom a festet színes talaj stresszeli őket... milyen halaid vannak 68% os? mert aguppik még a trágyalében is szaporodnak... az nem nagy szám...

de ha felmész bármelyik halas facebook csoportba , minednhol a természetességre törekednek. egy ilyen koralos, színes kavicsos akváriumot mindehol pillanatok alatt leoltanak... szóval tutira mindenki hülye csak te vagy helikopter :DDDDDD

2016. júl. 20. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
53%

most nézem ,h 25 liter? abba halat se lehetne tartani te szellemileg sekélyes...


tessék:

[link]


(5)17 Tilos

d) gerinces állat kifejlett egyedét 30 liternél kisebb űrtartalmú térben

tartani.


Nem elég, h fogalmatlan vagy még egy állatkínzó is...


dobj már fel egy képet arról a híres akváról amibe minden hal évek óta él, és mindenki a csodájára jár :D


kis hazug vagy:D

2016. júl. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Az akksi 80 l-es.amugy.jelenleg van nekem egy 52 l-es négyszőgletes aksim. Csak ugy jött ez a 8 szögeletes akvárium. Ezert is irtam ide h erdemes e átkőltőztetni a halakat vagy nem.
2016. júl. 20. 08:35
 17/29 anonim ***** válasza:
csak a lényeg maradt le. :) milyen halakat és mennyit? és emkkora a 8 szögeltes akvárium? mert ha kisebb az alapterülete akkor nem telepíteném át őket.
2016. júl. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
a 8 szöglete sakvárium oldalai?
2016. júl. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 Platypus ***** válasza:
Tudsz mutatni képet a kérdéses 8szögletűről? Mert én már láttam olyat is, aminek teljesen jó arányai voltak, alacsony falakkal és jó nagy alapterülettel. Szerintem bűn ronda, de alapvetően nem jár hátrányokkal a halakra nézve. Ha adott egy 80 literes 8szöges és egy 50 literes 4szögletes, akkor inkább a nagyobbikat használd, feltételezve hogy jó a magasság/alapterület aránya.
2016. júl. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Magassag 65 cm.így oldal szelesege 21cm, atloban 52cm
2016. júl. 20. 14:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!