Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Komódon lehet tárolni akváriumot?

Komódon lehet tárolni akváriumot?

Figyelt kérdés
Holnap veszünk egy akváriumot aminek a méretei : 80*27*40 ( H x Sz x M ). 86 literes. Ennek kb 100kg körüli súlya lehet? Komódon tárolhatjuk tartósan?
2016. aug. 1. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha elbírja a komód, miért ne?
2016. aug. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Én nem raknám rá,főleg ha ilyen bútorlapból szerelt vacak.

Ezek nincsenek jól összecsapolva, merevítve. 100kg azért sok ám 86 liter + az üveg súlya+ homok/kavics az alján ami még nehezebb..összvissz több is lehet mint 100 kg..

Nameg ha még meg is van pakolva a komód ruhával vagy egyebekkel..

2016. aug. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nem. én átmenetileg komódon tároltam a 70x35x40es aksim. volt alatta hungarocel,de mégis megvetemedett a szekrény és idő kérdése volt,hogy mikor ereszt le az aksi is.

átettem vasállványra(direkt akváriumnak). most semmi baj nincs vele.

én nem tenném komódra,mert nem arra van kitalálva. és ma már tényleg elég szarokat csinálnak,sima préselt lap. ha nem akarsz búcsút inteni az akváriumnak és a szekrénynek,akkor rendes állványra rakd,ami bírja a terhelést.

2016. aug. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Komódtól függ.


Nekem 15 éve van rajta, és semmi baja.


Mondjuk nem is bútorlapból van, meg nem lapra szerelt ikeás.


Igaz, még így, hogy alapból elég masszív, picit feltuningoltam.

Egy olyan komód, aminek az egyik fele fiókos, a másik ajtós, középen elválasztva.

Az elválasztó alá szereltem +2 állíthatós bútorlábat, nem csak a terhelés elosztása miatt, hanem azért, hogy a középre koncentrálódó tömeg az elválasztó lap függőleges vonalában alá legyen támasztva, le legyen vezetve a súly teljesen a földig.


Az akváriumot kompletten kb 170-180 kilóra saccolom.

2016. aug. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tesómnak egy 128 literes van egy Ikeás komódon, de mivel középen nincs lába, így szépen be is hajlott
2016. aug. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!