Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez a társítás jó?

Ez a társítás jó?

Figyelt kérdés

98 literes akvárium

Tetra ex 600 + aquael fan 2 szűrés

3 kakadu törpesügér

6 indiai üvegharcsa

6 kékpajzsos páncélosharcsa



2016. aug. 2. 13:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%

üvegharcsának kicsi az akvárium, és ő az erős sodrást szereti, olvastam Takashi Amano cikkben. Diszhal-infon lassú folyást írnak ,de az nem számít semmit ,Amano kicsit kompetensebb...


Inkább nézz helyettük valamilyen dél-amerikai pontylazacot, jobban illenek a többi halhoz.


[link]

2016. aug. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%

"Létezik egy átlátszó, szinte szellemszerű hal, az Üvegharcsa (Kryptopterus bicirrhis), melyről már írtam az Aqua Journal-ban (vol. 146). Imádom a szellemeket, és az ijesztő dolgokat. Ezt a halat a legtöbben igen nehezen tarthatónak tartják. Gyakran megesik, hogy elvesztik áttetszőségüket, fehérré válnak, majd el is pusztulnak. De azok, amelyek a négy méter hosszú akváriumomban élnek, már 5-6 évesek és meglehtősen vidámak. Télen is nagyon jól érzik magukat. Én is elég sokáig próbálkoztam megfelelő körülményeket teremteni számukra. Azonban egy napon, egy tájföldi látogatóm, látva őket így szólt: „Ilyen halak élnek a házam közelében egy vízesés medencéjében. Közvetlenül a vízesés alatt, mindenütt.” A hőmérséklet alacsony, és extrémen erős a víz mozgása is. Összehasonlítva, az én akváriumomban nincsen fűtő, a hőmérséklet sem túl magas. A hőmérséklet télen elkerülhetetlenül csökken. A víz mozgása is igen erős, mivel egy hatalmas pumpa keringeti azt. Kezdett világossá válni számomra, hogy a víz hőmérséklete, és mozgása nagyjából hasonló, mint a természetes élőhelyükön, és ez az oka egészségességüknek, sokkal inkább, mint csak maga a jó vízminőség."


Forrás: Green Aqua

Takashi Amano interú részlet.

2016. aug. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
62%
tudom te az indiait szeretnéd, de annak még áramvonalasabb a teste szóval tuti rá is igaz
2016. aug. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Akkor milyet tartsak?

Vörös neon,fekete neon,vörösfejű pontylazac volt most,csak meguntam és eladtam őket.

A másik akváriumomban van ékfoltos razbóra,zebradánió és vörös karcsú díszmárna.

Milyen szép,érdekes,könnyen tartható rajhalat ajánlanátok akkor ezeken kívül?

2016. aug. 2. 18:44
 5/17 anonim ***** válasza:
44%

nemvagy könnyű eset :D


Ezek nem tetszenek?


[link]

2016. aug. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
44%

vagy

[link]

2016. aug. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Hát nem annyira :D

Amúgy tudom :D

2016. aug. 2. 19:50
 8/17 anonim ***** válasza:
52%
melyik az a f aszfej amelyik le merte pontozni Amanot?
2016. aug. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
44%

akkor tartsál afrikai sügéreket. a bulldog csigacsügér mellé mehet még egy kisebb testű neolamprologus.


nekem is vannak ocellatusaim, nagyon érdekes kis dögök, egyfolytában harcolnak a területekért. az üvegről történő algakaparásnál a 18 cm -es petrochormis, meg a 12 cm-es ikola teljesen be van tolja a kezemtől, a sarokba gubbasztanak, az 5 cm-es bulldogok meg nekimennek a kezemnek, harapdálják, haláli kis krapekok.


[link]



[link]


[link]


[link]


[link]


esetleg juli

[link]

2016. aug. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaid!

Én csak zöld kezet nyomtam mindegyikre.

Nem is azzal van a baj,hogy nem tetszenek a halak amiket írtál,hanem,hogy itt nem lehet beszerezni őket a környéken.

Esetleg császárlazacot tarthatok?

2016. aug. 3. 09:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!