Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A vörös szúnyog lárva Káros...

A vörös szúnyog lárva Káros lehet a halakra? Akár fagyasztott akár szárított?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy a vörös szúnyog lárva farka végén van egy kampó ami bélgyulladást okozhat bizonyos halaknál. Van egy másfél éves 60 literes neonos akváriumom, amiben a halak betelepítésétől fogva etetek fagyasztott vörös szúnyog lárvával, és semmi nem tűnt föl. Igaz ez?

#akvárium #hal #etetés #bélgyulladás #vörös szúnyog lárva
2016. aug. 5. 08:13
 1/6 Lassmich Ruhe ***** válasza:
Nagyjából igaz.
2016. aug. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ! Vannak olyan konkrét halfajok amiknek bajuk lehet tőle?
2016. aug. 5. 08:35
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

ramirezi, de a többi apistogammának se ajánlott. a növény evő sügéreknek se igazán való: mbuna, tropheus.

de én alapból nem szeretem, büdös. trágyalében szaporodnak, akkor inkább fekete vagy fehér szúnyoglárva, de nagyobb méretű még az artemia is, az is sokkal tisztább mivel sós vízben tenyésztik.

2016. aug. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
kezdetben én is etettem vele, egy átlag kommersz halnak nem lesz tőle baja , ha nem eteted túl vele.
2016. aug. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Agonoize ***** válasza:
Na most elképzeltem,hogy a nagy cégek kiküldik az embereiket,hogy trágyalében szedjék össze a szúnyoglárvákat :DDDDDD
2016. aug. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Lassmich Ruhe ***** válasza:

A nagy cégek mehetnek ahová gondolom, a komolyabb akvaristák akik etetnek a vörös szúnyog lárvával azok tenyésztik otthon.


Konkrét halfajok amiknek árt? Komerszekben tizeniksz-éve nem vagyok otthon, de diszkoszoknak pl. nagyon nem illik adni az fix.

2016. aug. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!