Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szabadságom alatt leállt...

Szabadságom alatt leállt mindkét külsö szürö! Mit tudok ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Szabadságról hazaérve az akváriumom teljesen el volt koszolódva, büdös volt. Nem ment egyik külsö szürö sem. Szerencsére a halak jól vannak. A szürö csöve volt eldugulva, azt kitakarítottam, és csinâltam egy 50%os vizcserét. Még mindig nagyon csúnya. Tudok még valamit tenni? 450literes akvárium, 2db eheim experience 350es szürövel.

2016. aug. 14. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát, esetleg baktérium kultúrával rásegíthetsz. De csodát ne várj. Esetleg pár nap múlva cserélhetsz megint vizet.


( A két szűrő egy csőre volt kötve?)

2016. aug. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amúgy javaslom ezt a csoportot! :)


[link]

2016. aug. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget! A szürök külön vannak bekötve! :-)
2016. aug. 14. 19:57
 4/7 Platypus ***** válasza:

Csak nem valami rokonra bíztad az akvárium gondozását amíg elvoltál? Tipikusan extrém túletetés után szokott megtörténni.


Nem ártana még 3-4 nap múlva is csinálnod egy nagy vízcserét, hogy a nitrittől megszabadulj. Az ammóniát egy legyilkolt szűrő is viszonylag gyorsan eltünteti, de a nitrit ellen sok idő kell a baciknak.

2016. aug. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Etetö automatával próbáltam megoldani, de sajnos túl sokat adagolt. 3 hét szabi volt. A rokonságot csak annyira kértem meg hogy néha nézzen rá hogy nincs e nagy baj. Az egész aksiban állt a kajcsi...
2016. aug. 14. 22:48
 6/7 Platypus ***** válasza:
Ebben az esetben nem ártana még több, pár napos szünetekkel beiktatott vízcsere. Hatalmas nitrogéntöbblet lehet az akváriumban.
2016. aug. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítsêget. A probléma az lehetett, hogy az etetöautomata árammegszakítâskor visszaáll 12óránkénti etetésre, ên pedig 24 órán hagytam azt teszteltem elötte. Ha volt egy áramkimaradás, vagy a kedves ismerösünk amikor egyszer feltöltötte az automatát, kihúzta a konnektorból, akkor egyböl összeomlott a rendszer. Akkor néhány naponta csinálok egy kis vizcserét...
2016. aug. 15. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!