Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kislányom elmúlt 1 éves. Az...

Kislányom elmúlt 1 éves. Az extra gyedet szeretném kihasználni. Elkezdtem a szabadságom letöltését ami 1 hét múlva lejár. A munkáltatóm nem vesz vissza mert nincs hely. Ilyenkor mi a teendő? Kapom tovább a gyedet?

Figyelt kérdés
Egy másik városban ajánlott munkát, de oda nem tudok átjárni.

2014. júl. 1. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Kapod. Nem ertem mi a kerdes.
2014. júl. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Személy szerint én ezt nem hagynám annyiban, de nem vagyunk egyformák.
2014. júl. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
Miért, mit tehetne, masodik? A GYED mellett nem koteles a munkaltato visszavenni,
2014. júl. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Végülis visszaveszik, csak máshová. Ilyenkor sajnos ez van, hogy ha ugyanoda nem tudják akkor fel kell ajánlani másik lehetőséget. Ezt a munkáltató megtette csak a kérdezőnek ez nem felel meg, ami érthető.

Szerintem kell kapnod a gyedet, hiszen az nem attól függ, hogy jelenleg van-e munkád, hanem hogy amikor a gyerek megszületett volt munkád volt előtte valamennyi ledolgozott időd.

2014. júl. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem értelek,akkor miért kezdted el a szabit kivenni?
2014. júl. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Persze, jár gyed, ha mégse mész vissza dolgozni.
2014. júl. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mikor elkezdtem intézni, akkor még azt mondták, persze semmi akadálya hogy munkába álljak. 70 nap szabim volt most hogy mennék dolgoznim már nem tudnak ide visszavenni. :(
2014. júl. 1. 14:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne egy pár ezer forintot rászánni és megbeszélni a konkrét ügyet egy munkajogásszal. Nem sok információt írtál le, de szinte kizárt, hogy ezt megtehetnék veled. Én még nem hallottam azt sem, hogy GYED alatt nem köteles visszavenni a munkáltató, de azzal, hogy a szabadságodat elkezdted letölteni gyakorlatilag már visszavett. A gyerek 3 éves koráig a te beleegyezésed nélkül nem kényszeríthet arra, hogy más helységben dolgozz. Mi az, hogy nincs hely? Felvett valakit a helyedre? Mert, akkor annak nincs helye, nem neked. Egy ügyvéd a konkrét információk birtokában biztos tud neked segíteni.
2014. júl. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
39%
Marpedig nem koteles gyed mellett visszavennie. Ha lemondja a gyedet es kozli irasban, 30 nappal a tervezett munkakezdes elott a fonokkel, hogy meg kivanja szuntetni a gyermek gondozasara kert fizetesnelkuli szabadsagot, akkor a munkaltato koteles visszavenni. Gyed mellett nem.
2014. júl. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A GYED-et és a fizetés nélküli szabit válasszuk ketté.


Szóval: egy ideig fizetés nélküli szabin voltál, és közben folyósították a GYED-et.

Majd megszakítottad a fizetés nélküli szabadságodat, kiadták neked a felgyülemlett szabadságokat ( közben a GYED folyamatosan érkezik).

A szabi lejártával az eredeti ( szerződés szerinti) munkakörbe és munkahelyre köteles visszavenni, vagy közös megegyezéssel módosítjátok a szerződést, és aszerint dolgozol tovább- ha erre van lehetőség és hajlandóság mindkét fél részéről.

A gyermek 3 éves koráig valóban nem kötelezhet arra hogy más helységben végezz munkát, szóval ezt nem vagy köteles elfogadni.


Na most: mivel már nem vagy f. n. szabin, bármikor felmondhat ( most hagyjuk az azonnali hatályú felmondás esetét, gondolom nem törtél-zúztál részegen a munkahelyeden:), de csak a törvényben meghatározott, indokolt esetekben! ( Ilyet mondjuk nem túl bonyolult találni egy leleményes munkáltatónak, de a "nincs hely" az önmagában elég kevés). Valszleg próbálkozni fog a közös megegyezéses munkaviszony-megszüntetéssel, ez elég gyakori, mert utólag nehezebben támadható a munkavállaló oldaláról. Kérdés, hogy neked mi a szándékod ( menni vagy maradni), eszerint kell ezt a "játszmát" lefolytatni.


Szóval, kérdésedre válaszolva röviden:igen, kapod tovább a GYED-et:)


Más kérdés, hogy mivel már nincs mögötte munkaviszony, az esetleges következő "babás ellátások" összegét befolyásolhatja ez a tény.

2014. júl. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!