Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tanácsokért, tippekért jöttem!...

Tanácsokért, tippekért jöttem! Kezdőőőő (? )

Figyelt kérdés

Tehát. Nagyon kezdő vagyok, olyan szinten hogy jelenleg csak egy 30L-es akváriumom van.

Szeretnék bele maximum 4 mini halacskát. A bettát mondták itt-ott, de igazából azt vettem észre, hogy az állatkereskedésekben mindenhol, mindenki tök mást mondott.

Amiben kellene tanács: mi az ideális aljzat, és mi az a nagyon kezdőknek való halfaj, és növényfaj ami illik nekem.

Nem abból a szempontból hogy mivel kell a lehető legkevesebbet foglalkozni, hanem amit én a kezdeti ügyetlenkedésemmel is meg tudok oldani, helyesen. És nem ölöm meg szegénykéket, stb.

2. Egy ekkora akváriumhoz milyen márkájú és típusú szűrőberendezést kell vennem? Pénz nem probléma, de ha van két ugyanolyan tudású csak nagyon eltérő árkatba, akkor az olcsóbb mégiscsak jobb lenne. Tanulmányi ösztöndíjamat spóroltam meg egész évbe erre az egész dologra.

/Annyi segítségem van, hogy van az akvárium, és hozzá egy 10 v 15W-os ilyen vízmelegítő, ami ajándékba rám maradt bátyámtól/

3. Mi az amire figyeljek a kezdeti víz-meg növény, berendezés telepítgetésénél?

4. Egyéb dolog( minden...:D)


Tényleg minden tanács, meglátás jól jön. Akárcsak egy megbízható Bp-en található bolt.


Mindent meg szeretnék tudni/tanulni, beszerezni, mielőtt lennének a halacskák.



2016. aug. 18. 20:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

először ezt olvasd el. sok dolog le fog tisztulni.igaz van benne 1-2 hülyeség... :) de totál nulláról jó lesz ez kezdésnek.


[link]

2016. aug. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
ja még annyi ,h endler guppival kezdjél az szép is, abból mehet 4 db hím. nem olyan érzékenyek mint a manapság kapható szivárványos guppik. a kemény lúgos csapvíz tökéletes nekik.
2016. aug. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

ők azok:

[link]

2016. aug. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
4 endler vagy red cherry garnélák vagy 1 betta
2016. aug. 19. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia! Örülök, hogy először kérdezel és nem vaktában gyilkolod a halakat! Az akvarisztika nem megoldhatatlanul bonyolult, de nem is csak üveg+víz+hal.


A linkelt oldal hasznos.

Amit én tanácsolok:

- szűrő: Aquael fan 1...30 literre és 3-4 halra a gyári szivacs is jó.

- talaj: 2-3 mm-es szemcseméretű

- világítás: a cső pontos típusát tudod? 6500-8000 kelvin közti lenne a legjobb


Kezdés: miután elolvastad a linkelt oldalt és megvan minden, amit ott tanultál, akkor:

- összerakod az akváriumot ízlés szerint, minden legyen kész, csak a halak ne legyenek benne.

- elindítod a szűrőt, amit sose kapcsolsz ki, csak ha pár havonta takarítod.


Igazából részletesen most nincs is értelme leírni, majd ha idáig eljutottál, jelentkezel még és segítünk. A lényeg, hogy indítás után kezdőként várj egy hónapot az első hallal.


Sok sikert és örömöt!

2016. aug. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az nagy probléma ha guppikat tartanék? Nagyon megtetszettek, és bátyámnak se voltak.

Hozzájuk tudnátok valami még speckóbb linket, ami rájuk vonatkozik?

Van valami különösebb igényük. ?

Köszii

2016. aug. 19. 20:44
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezek a bolti agyontenyésztett csak színre és kicsit sem túlélőképességre szelektált guppik nem kezdőknek való halak, bár még sajna sokan annak tartják, ezeknek a fátyolos színes halaknak az ősei(kb úgy néztek ki mint az alap endler) voltak kezdőhalak 30-40 éve azóta kitenyésztettek egy csomó változatot na ezek már nem azok sajnos, kényesek és 50-60 litertől lehet őket inkább tartani.Nézz körül az endler változatok között(blue star,lime stb) facebookon van is magyar endleres csoport ott tudsz venni.
2016. aug. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
te ennyire szerencsétlen vagy ? küldtem linekt és írtam , ne szivárványos guppit vegyél, mert túl érzékenyek lettek, vegyél endler guppit helyettük, fas zért kérdezel, h válaszokat nm bírod elolvasni...
2016. aug. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Huh, de nulla lehet a társadalmi életed, meg úgy alapvetően az életminőséged. Meg a szókincstárad (Y) :D

Ha gondolod, küldök neked némi pénzt, hogy pár fizetős hölgy társaságába legalább kiadd a feszkót.

:/

2016. aug. 20. 13:53
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
szókincstárad :DDDD a Magyar Szókincstár egy könyv , nem szókincsre gondoltál te kis iq fighter :DD úgy látom nem csak a szövegértés megy gyengén. :P
2016. aug. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!