Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik a valós információ?

Melyik a valós információ?

Figyelt kérdés

Az anubias növényekről olvastam több helyen. Infók:

1./ Alacsony fényigényü árnyékos helyre ültessük,mert a fénytől könnyen algásodik

2./ Fényigénye alacsony- magas


2016. aug. 30. 08:28
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
1
2016. aug. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 toma781 ***** válasza:
1.
2016. aug. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát ez annak fényében nagyon furcsa, hogy a második infót az ország legkiválóbb akvarisztikai bolt oldalán olvastam.

De sok növénynél olvastam már fényigény:

alacsony - magas

közepes - nagyon magas

Miért nem lehet megadni a tényleges fényerőt körülbelül? Meg egyébként is mihez képest alacsony vagy magas?

2016. aug. 30. 08:54
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
lehet erős fény alatt ,csak árnyékolni kell :D nagyon lassan nő, ezért is algásodik be könnyebben, ha személyesen bemész a GA-ba akkor pontos választ fogsz kapni.
2016. aug. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg egyik se, és mindkettő. Nem hiszem, hogy jól van megfogalmazva.


Alacsony fényigényű.

Ez azt jelenti, hogy semmi baja nem lesz a magasabb fénytől , de ha kell, jól tűri az árnyékot. Az árnyékosabb, sötétebb helyektől sem lesz semmi baja, mert ígyis úgyis lassan nő, nem tudja gyorsan felvenni a tápanyagokat, ezért fölösleges neki erős fény.

Ezért rá lehet fogni, hogy alacsonytól erős fényig bárhol tartható, de alapvetően az igénye alacsony.


Az algásodás komplexebb kérdés.

Nagy mértékben befolyásolja a fény ereje, és minősége, de ettől még nem lehet önmagában ráfogni.

Nyilván hamarabb bealgásodik erős fény mellett, mint árnyékban, ha minden más feltétel ugyanolyan, hiszen erős fényben az egész akvárium biológiája érzékenyebb, nehezebben kezelhető.


De ha az erős fény mellé gyorsan növő növények vannak ültetve, amik megfelelő mértékben vannak tápozva, egészségesen nőnek, nincs fölösleg semmiféle tápból, és a fény is ki van használva, akkor egy magas növény alá helyezett anubias sokkal kevésbé fog bealgásodni, mint egy alacsony fényerejű akváriumban, ami túl van telepítve halakkal, vagy túl van etetve, vagy elégtelen a szűrése, vagy rosszul van tápozva, vagy ezek kombinációja.


De a legnagyobb igazság az, hogy általában minden lassú növekedésű növény hajlamos az algásodásra, és hosszútávon ez ellen nehéz védekezni.

2016. aug. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
42%
ja az igaz, nekem sügéreknél volt, de még árnyéba is algásodott... :D
2016. aug. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM
2016. aug. 30. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!