Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 30 literes akvárium...

Van egy 30 literes akvárium amiből szeretnék növényes aksit csinálni. Mivel csak 30 literről van szó ezért nem szeretnék sok halat beletenni. Szerintetek tegyek egyáltalán halat bele? (ha igen milyet)

Figyelt kérdés
Én egy betta-ra gondoltam de nem tudom, hogy nem e fogja megrágcsálni a növényeket meg, hogy egyáltalán tartható-e ekkora aksiban(onnan gondolom, hogy kicsi a helyigénye mert a boltokban is van, hogy befőttes üvegben vannak).

2016. szept. 1. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
tartható, ragadozó hal, nem eszik zöldet :)
2016. szept. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

de nekem túl uncsi a betta, 3-4 hím ender nekem jobban bejönne 30 literbe.


[link]

2016. szept. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Kb ez a két lehetőséged van. Ha jó szűrésed lesz, pl matten vagy külső, akkor én a pár héttel később lehet, tennék bele 6 corydoras pygmaeust is.
2016. szept. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A guppikon még én is gondolkozok, hogy lehet jobban nézne ki, más meg már nem nagyon fér el...

Esetleg garnélák, de ezek megint csak nem olyan látványosak:)

2016. szept. 1. 16:16
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja és a szűrésem az jó, úgyhogy az miatt nem kell aggódni:)
2016. szept. 1. 16:17
 6/8 anonim ***** válasza:

" boltokban is van, hogy befőttes üvegben vannak"

A teszkó parkolóban meg cipősdobozból árulnak bernáthegyi kölyköket.

De gondolom nem hallottál még bernáthegyiről, ami cipősdobozban élte le az életét...

" a szűrésem az jó,"

Ezzel a kijelentéssel meg csak az a baj, hogy akinek viszont nem jó, az pont ugyanezt állítja... :)

Szóval gondolhatod, hogy ez mennyit jelent. :)


Ettől eltekintve kis helyigényű, keményebb vizet elviselő halak tarthatóak benne, akár növényevők is, nekik jó minőségű, könnyen ehető, változatos növényi eledelt kell biztosítani (főtt, forrázott, fonnyasztott zöldségek, zöldségpürék)

és akkor nem az akváriumi élő növényt fogják enni.

2016. szept. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szerintem 200-600 liter/órás szűrés elegendő egy 30 literes aksihoz, de ha tévedek akkor szóljatok...

Az utolsónak: akkor ezek szerint te nem ajánlod a bettát 30 literbe?

2016. szept. 3. 21:34
 8/8 anonim ***** válasza:

"de ha tévedek akkor szóljatok... "

Általában véve elég, mert gyárilag ilyen vízforgatáshoz arányos szűrőméret társul, de önmagában egyébként a vízforgatás még semmit nem jelent, az is számít, mennyi, és milyen minőségű szűrőanyagon pumpálja át a vizet a szűrő.


Nem akadékoskodni akarok, félre ne értsd, csak a pontos fogalmazás kedvéért tettem hozzá.


De, egyébként 30 literben már elvan egy betta, szintén nem a nagy helyigénye miatt említettem a fenti példát, csak a pontosítás kedvéért, hogy azért abból inkább semmiféle következtetést ne vonjon le senki, hogy egy boltban ideiglenesen hogy tárolják a halakat, az rendszerint köszönő viszonyban sincs az optimális feltételekkel.


Egyébként a betta is szeret úszni, (már amelyik, elég különböző egyéniségek) ráadásul hízásra is hajlamos, úgyhogy sokaknak még a 30 liter is véleményes, inkább 50-től ajánlják.

Ezzel együtt is, magam részéről sok kivetnivalót nem találok a 30 liter + betta variációban, amennyiben annak a 30 liternek stabilan lehet tartani a biológiáját.

2016. szept. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!