Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A csapvizemnek tetra aqua...

A csapvizemnek tetra aqua safe után a PH-ja 7.4 volt, ha felöntöm vele az akváriumot egy éjszaka leforgása alatt fel megy PH 8.2-re. Az kenne a kérdésem hogy mitöl lehet ez, vagy ez teljesen normális amíg me nem áll az akvárium?

Figyelt kérdés
Én kezdő vagyok még, egy hete inditottam egy akváriumot halak még nincsenek benne csak egy pár növény, fa és aljzatnak JBL manado.

2016. szept. 1. 11:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
29%
normális a légkörből oldódott be
2016. szept. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
És ez vissza fog állni magátol vagy be kell hogy avatkozzak valamien módon?
2016. szept. 1. 11:25
 3/22 anonim ***** válasza:
46%
miért szeretnél beavatkozni? milyen halaid lesznek?
2016. szept. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
mert akérhol is olvasom mindel hol a pH 7.0 és a pH 7.4 et irják a halak adatlapján amiket szeretnék
2016. szept. 1. 12:15
 5/22 anonim ***** válasza:

diszhal infonak nem kel lmindent késtpénznek venni, nzéd meg a seriously fish-en



[link]

2016. szept. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%
lágyítással tudod csökkenite a ph-t is.
2016. szept. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
már használtam API pH down-t akkot le is csökken de a következő nap már megint magas volt.
2016. szept. 1. 12:28
 8/22 anonim ***** válasza:
44%

ajaj, akkor itt más bajok lesznek. ennyire lehet nem emelkedett volna meg a levegőtől. csak lágy víz ph-ját tudod csökkenteni. a kemény lúgos vizet nem a puffer hatása miatt, csak ideiglenes megy le aztán visszamegy. a ph és a keménység mértéke párhozamosan csökken, tehát a lágy víz az ph-ja 7 alatti tartományba esik, a lúgos pedig 7ph+. egy időben mikor olyan halaim voltak, ioncserélt vízzel kevertem a csapvizet 40% csapvíz -60 % ioncserélt arányban és 6,8 volt aph a keménység meg 10 körül, a ramik ikráztak mint a bolondok... :)


szerencse h halak nélkül csináltad mert már nem élnének a ph ingadozás megöli őket.

2016. szept. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
61%
azt a ph vackot meg ne használd .
2016. szept. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
szoval ha a csapvizemet ioncserélt vízzel keverem és azzal csinálom a vízcserét akkor ez a probléma megolsódhat? hány százalékos vízcserét kellene csinálnom az akvárium az 100 literes?
2016. szept. 1. 12:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!