Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen apró termetű rajhalakat...

Milyen apró termetű rajhalakat ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Adott egy 100-120literes akvárium amibe szeretnénk egy lehetőleg nagy csapat halat, amik rajban mozognak. Ha lehet, minél többet, ezért jó lenne, ha apró termetűek lennének.

Ára, és tűrőképessége miatt neonhalakat néztem főleg, de páromnak nagyon nem tetszenek.


Bármi egyéb ötlet?



2016. szept. 9. 22:47
 1/7 anonim válasza:
Nekem az üvegharcsa az ami tetszik monjuk azok nem kistermetüek.
2016. szept. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Én a Flourish excel nevü tápot használom
2016. szept. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Bocsi ezt nem ide szántam. :D
2016. szept. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Díszhal.infón beállítasz egy 50-70 literes akvát, ami abba mehet, az 100-120 literben már nagy raj tud lenni. (Razbórák, pontylazacfélék stb) én ekkorába viszont fenékre is ajánlanék már egy csapat páncélosharcsá, ők is rajban mozognak.
2016. szept. 10. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 picoka92 válasza:
Ahh pedig rogton a neonokat mondtam volna. Szerintem meg szepek a zebradaniok is, a tetrak olyan unalmasak. De ha a neon nem akkor mi? Annal szebbet en nem tudnek mondani. :D
2016. szept. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Esetleg nano halak? Pedig a neon tényleg tökéletes. Melléjük mehet egy aljzatlakó csapat is pl. panda páncélos harcsa. :)
2016. szept. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5 Ízlések és ficamok: én sem szeretem a neonhalakat, túl hivalkodó a színük és számomra ők merítik ki a "nem csinálnak semmi" fogalmát.


Kérdező, annyit tudjál már, hogy a rajban úszás alapvetően egy védekező mechanizmus. Ha nyugi van, akkor hajlamosak szétszóródni az akváriumban, márpedig az akvarista nem szeretne stresszes halakat :) Na, mondom, hogy én miben gondolkodtam (112 literes akvám van):

- [link] (ilyenem van, sokkal nyugodtabbak, mint a legtöbb márna, 1 hímre legalább 2 nőstényt)

- [link]

- [link] (Hosszú történet, ideiglenesen voltak nálam. Nyugisak, a fotók nem adják vissza a szépségüket.)

- [link]

- [link]

- [link]

- [link] (csak ő olyan apró, hogy nálunk kajának néznék)

Zebra dánió (és színváltozatai), kalászhalak (maximum villásfarkú méretig) is megfelelnek a leírásodnak, csak ők annyira pörgősek, hogy kikészítenék a gurámimat.

2016. szept. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!