Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen algaölő szert ajánlanát...

Milyen algaölő szert ajánlanátok kis kiszerelésben?

Figyelt kérdés

16 literes nano akváriumom van benne red cherry garnikkal és 2 guppival. A garnik miatt nem mertem eddig semmit használni, de bárhogy is próbálkozom csak előjön mind a zöld alga - ami minimálisan nem is zavarna, mert az csak jó - de nagyon sok van - vagyis volt, de már megint nagyon szaporodik -, és mielőtt kipucoltam az akváriumot, rengeteg ecsetalga is előjött ill. rengeteg cladophora.

Szóval már nagyon elegem van. Ajánlották a Happy Life Algin Regulart, az illetőnek is vannak garnélái és ő csak akkor használja, mikor kell és nem algásodik, valamint a garnik is élnek, de csak 250 ml-es kiszerelést találtam legkisebbet az meg nekem nagyon nagy.

Kisebb kiszerelésben tudtok ajánlani olyat, amelyik garnéla kímélő? Előre is köszi!



2016. szept. 8. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
akkor az okot találd meg , mert vissza fog jönni, és tán a garnélák se nagyon tolerálják. guppinak mellesleg kicsi 16liter... milyen a szűrő? milyen a pilács? mennyi vizet cserélsz?
2016. szept. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem létezik olyan szer, ami megoldja a problémádat.
2016. szept. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én is szeretném megtalálni az okot, de már fogalmam sincs hogy. Már megint kezdi totál bevonni az üveget. Nem szeretnék megint a cladophóráig eljutni. Végeztettem víztesztet állatkereskedésben, persze azt nem tudtam meg, hogy konkrétan mit mértek, de azt mondták, hogy nincs baj a vízzel.

Szűrő: Eheim Liberty 75 (újat nem veszek, mert ez az új és nincs még egyre keretem)

Világítás: LED intenso 5.7 watt hideg fényű (jelenleg 7 órát világít)

Vízcsere: Minden héten 50%. Gondoltam rá, hogy hetente 2x 30%, mert kipucolás előtt hetente volt 30%.

Növényekből is van egy pár tő, HM-et meg most vettem, hogy befedje majd a kimaradt talajt.

Gondoltam ammóniára, ezért cserélném többet a vizet, de ezt nem kellene a növényeknek megoldani?

Valamint a CO2 reaktoros verziót láttam még sok helyen, de nekem valamiért nem kezdett el erjedni az élesztő.

Persze én is szeretném inkább megtalálni az okot, de nincs értelme fél-1 évente kipucolni, mert olyan csúnya lesz.

2016. szept. 9. 11:01
 4/8 anonim ***** válasza:

Ennyi fény mellett nem igen fognak a növények semmit se megoldani, De amúgy az ammóniát egyébként is a szűrő bontja le. Mármint ha beérik, meg rendesen üzemel.

A CO2-t felejtsd el, ez nem az a kaliber.

2016. szept. 11. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azért állítottam 7 órára, mert ugyebár az algák is szeretik a fényt, de igy sem tudom elkerulni.

A szűrőt meg honnan tudjam, hogy be van-e állva? Olyan május óta megy és nagyon nem takarítom feszt a lebontó bacik miatt.

2016. szept. 16. 00:34
 6/8 anonim ***** válasza:

A szűrőt tesztekkel tudod mérni, ammónia és nitrit teszttel, egyiknek sem szabad a vízben lenni, mert ezeket bontja le a szűrő. (amm. 0,3 mg/l-nél kevesebb; nitr.: 0,1-nél kevesebb)


Több élő növénnyel kéne próbálkozni, a legárnyéktűrőbb fajtákkal, azok talán megmaradnak. Az a baj, hogy ez ellen növény konkurenciával lehetne védekezni, de olyan kevés a fényed, hogy ez alatt csak nagyon lassú növekedésű növények maradnak meg, és mivel lassan nő, kevés (algák által is felhasznált) tápanyagot tudnak felhasználni. Így nehezebb a növényeket felhasználni.


A túletetésre nagyon figyelj, valahonnan bekerülnek a vízbe ezek a nitrát származékok, pedig nincs túl sok állatod, szóval lehet, hogy sok kaját adsz, és az rohad.


Az áramlás is lehet ok, mert ez a szűrő hiába jó biológiailag, ha pang a víz, az önmagában ok lehet az algásodásra, (illetve a gyakorlat azt mutatja, hogy nagyban hozzájárul)

többek között ezért nem szeretem az akasztós szűrőt , mert nem csinál valami nagy áramlást.

Talán pont itt olvastam, hogy valaki emiatt alakította át a kifolyó részt, hogy egészséges áramlást generáljon, szóval a megoldás nem lehetetlen, de hogy mit hogy alakított át, azt nem tudom.


Vízcseréből ilyen kis mennyiségben simán mehet minden egyes nap mondjuk másfél liter víz!

A stabilitás fontos dolog, és azt 16 literben elérni kb lehetetlen... (pl ezért tilos 30 liter alatt halat tartani, bár magam részéről inkább 40-50 liter mondanék)


Úgyhogy könnyen borul az egyensúly, változnak a vízparaméterek, ilyen környezetben 50%-os cseréket csinálni öngól, még 50 literbe is inkább heti 2 kisebb indokolt.

Szokj rá, este kiengedsz 1-2 liter vizet, reggel leszívsz az akvából, és beleöntöd az állott vizet.


A leszívásra is különösen ügyelni kell, ez a gyenge áramlás nem sok koszt szedhet össze, így érdemes minden egyes leszívást aljzatporszívózással egybekötni.

Lehet, hogy 2 liter leszívásával nem lehet kitakarítani az egész aljzatot, de nem is 1 nap alatt kell megváltani a világot.

1-szer kell alaposabban átporszívózni, utána , ha minden napos lesz a dolog, elég cél a mulm felhalmozódásának a kordában tartása.

És nem kerül több időbe, ez naponta felfelé kerekítve is max 2 perc.

2016. szept. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Túletetés tuti nem jön szóba. A garnik totál elvannak az algákkal, a halak meg nagyon jól bírják. Anyum egy hétig elfelejtett nekik enni adni, és éltek. Én azért ennyire nem kínzom őket. :) De nem is túlzom el.


A növényes megoldásra gondoltam én is, ezért kezdtem el betelepíteni az alját HM-mel.


Fényről: Növeljem a fényidőt? Ha igen, mekkorára? Időkapcsolón bármit beállítok. Eleve azért vettem le, mert a növények is korlátozottan tudják felhasználni a fényt, este meg nem is kell nekik. A maradékot meg hasznosítják az algák sajnos.


Akvarisztikás fórumon azt írták nekem, hogy az áramlás is okozhatja az algásodást? Most akkor az egyensúlyt kellene megtalálni?


Illetve vékony hártyaréteg jelent meg a vízfelszínen. De az utóbbi egy-két hónapban tűnt fel. Mit tudnék vele csinálni?

2016. szept. 18. 23:18
 8/8 anonim ***** válasza:

Minden esetben az egyensúlyt kell megtalálni, illetve a saját elképzeléseid szerint alakítani.,..

mivel az akvárium maga is az egyensúly felé törekszik, azzal is, hogy algásodik (hiszen fölös anyagokon él az alga).

A világítás időtartamát növelni nem olyan hatékony, mint az erejét emelni. Csak épp a fényerőt emelni költséges, mert más fényforrást igényel.

A hártya sokminden lehet, olajos alapú anyag, vagy fehérjék.. Ezt legtöbb esetben szintén az áramlás orvosolja.

2016. szept. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!