Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Igy is megfazhatnak?

Igy is megfazhatnak?

Figyelt kérdés
Udv mindenkinek. Az lenne a krdesem, hogy tavaly telen az 50 literes akvariumomban megfaztak a pancelos harcsaim, mert nem volt teljesen lefedve az akvarium, de a vize meg fel volt futve. Elkezdtek remegni, es par nap mulva elpusztultak. Iden mar 140 literben vannak a halaim, de ehhez mar nem eleg a regi vizmelegito, viszont teljesen le van fedve, igy a levegonek es a viznek ugyanannyi a homerseklete. Igy nem fazhatnak meg? A lakas altalaban 21 C°-os. A valaszokat elore koszonom.

2016. szept. 25. 17:58
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Veletlen nem te provokalsz a masik kerdesem alatt is? Csak megjegyzem, minden valaszodban volt valami lenezo vagy serto, igy mindet jelenthettem.
2016. szept. 25. 22:42
 12/21 A kérdező kommentje:
Amugy kivancsisagbol, ha szerinted "szarul" vannak tartva a halaim, mert eddig nem volt vizmelegito (2 eve vannak halaim, a tavalyi telen nem volt, iden meg mar lesz szoval nem ertem, mit akadekoskodsz ennyit), nalatok egesz evben be van kapcsolva a radiator? Mert ez kb ugyanaz a kategoria..
2016. szept. 25. 22:46
 13/21 anonim ***** válasza:

A remegés gyakorlatilag apró izom összehúzódások, ami arra szolgál, hogy a mozgási energia lévén hőt termeljen.

Ez, kizárólag melegvérűeknél működik, mivel van belső hőjük, hidegvérűeknél, így a halaknál se működik.


Megfázni megtudnak, de maga a fázás jelensége egyáltalán nem olyan, mint a melegvérűeknél, hiszen a melegvérűek a környezet és a saját hőmérsékletük különbségére reagálnak, míg a hidegvérűek felveszik a környezetük hőmérsékletét.


Tény tehát, hogy nem a fázástól remegtek a halak.


További tény, hogy remegő, pár nap múlva elpusztuló hal, nem egészséges.

Ha pedig ez több halra is jellemző, akkor a hiba alapvető oka mindenképpen a tartási körülményekben keresendő.


Erre azért nem tértem ki, mert egyrészt nem ez volt a kérdés, másrészt úgyse lehet visszaforgatni az időt, a jövőre nézve pedig láthatóan jót akarsz a halaknak, hiszen ezért kérdeztél, fejlődsz a témában, tehát fölösleges osztani az észt.


De ettől még van igazság abban, amit mások írnak, szóval max a stílusba tudsz belekötni , a tartalomba nem igazán.

2016. szept. 26. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Koszonom az utolso valaszt. Inkabb a avalaszado stilusa miatt lettem merges, ami szerintem ertheto.
2016. szept. 26. 06:43
 15/21 anonim ***** válasza:
első hozzászólásomban az akvárium paraméteriről kértem leírást, te meg elkezdtél flegmáskodni...
2016. szept. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
42%

ebben mi a bántó? :DDD


" a nem a hidegtől remegtek... inkább mérgezéstől. a tartási körülményeket leírhatnád."

2016. szept. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Ezt kevesbe bunko modon is megtehetted volna. Mert az hogy semmit nem tudsz arrol hogy hogy tartom oket es rogton azt hiszed, hogy mergezesuk van az eleg bajto.
2016. szept. 26. 19:59
 18/21 anonim ***** válasza:
38%
azért mert mérgezésre utalhat a remegés, vagy osmo sokk esetén szoktak még... de ezt nem bírja felfogni a 2 bites agyad! azért kérdeztem... szövegértés nem az erősséged továbbra se...
2016. szept. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
42%
és még most se írnád le, csak magyarázkodsz, sajnáltatod magad. és csak a halaidat sajnálom ,h te vagy a gazdájuk...
2016. szept. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 toma781 ***** válasza:
Ebben nem volt semmi bunkő hogy mérgezésre utal a remegés. De ha leírod a tartási körülményeket akkor lehet hoy tudunk segíteni hogy mit csinálhattál rosszúl. De ha csak veszekedsz az egyik válaszolóval azzal nem jutsz előre
2016. szept. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!