Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezt így meg lehetne oldani?...

Ezt így meg lehetne oldani? Kezdőknek nehéz?

Figyelt kérdés
Szóval most jön mindenki kedvence : A 10 LITERES AKVÁRIUM !!! De nyugodjon meg mindenki,halakat mostmár TÉNYLEG nem fogok bele tenni. Hanem arra gondoltam,hogy csiguszokat tartanék benne,mondjuk 1 almacsigát,vagy valami olyat,ami kibír sok mindent (easy carbo-tól gondolom a díszcsigák is kikészülnek ugye? ) és szép is. Nekem az almacsiga tetszik,de tényleg ha van valami szebb vagy többet kibíró csiga,amit lehet ebben az akiban tartani akkor az is jó. Illetve ami nem csak ,,fekszik " egy helybe hanem takarít. Élő növények,sötét talaj lenne,ha ez számít. Illetve valami aprócska fa. Meg valamilyen asztali lámpa. Igazából még annyi hogy férjen meg a hívatlan vendégekkel(más csigákkal,amik a növényekkel jöttek) Ha nincs ilyen akkor az gáz. Amúgy más állat nem lenne vele,csak tényleg ő . Meg ha azt leírjátok hogy ennek a bizonyos csigusznak milyen tartási körülmények kellenek( szűrő,vízhőfok stb ) akkor azt megköszönném. Linkelhettek is,tapasztalatok is jöhetnek . Előre is köszi

#csiga #liter #almacsiga #nincshal #nem vagyok állatkinzo
2016. okt. 2. 15:09
 1/6 anonim válasza:
az almacsiga nagyra megnő de viszont ha egyedül van nem szaporodik, nagyon szorgos nekem volt 2 de az egyik meghalt . zöld és barna algát szokta megenni. neki. Egy akasztós szűrő fog kelleni, amúgy én easy carbo-val tápozok és hát azt bírja . hideg vizet is bírja olyan 20-28 fok. de majd biztos fog jönni valaki nálam profibb aki elmond mindent
2016. okt. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 elwera ***** válasza:
Kicsi hólyagcsigákat lehetne tartani benne kis szűrővel. https://www.youtube.com/watch?v=tibZ8d8bvDM
2016. okt. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Platypus ***** válasza:
Szerintem egy almacsiga ordenáré nagyra nő egy 10 litereshez. Viszont van egy csomó nagyon szép egzotikus csiga, amik jól mutatnának benne: zebracsiga, hagymacsiga, süncsiga, pagodacsiga, koronacsiga, vagy akár a törpe nyúlcsiga is elfér. Néhány nőstény Neocaridina garnéla is társítható melléjük.
2016. okt. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm akkor az almacsigát hanyagolom :)))
2016. okt. 3. 18:23
 5/6 Robcsika válasza:

Szia!

Nyugodtan rakhatsz bele akár alma csigát is. 10l hez nem nagy. De a csigák és garnélák a fris vizet szeretik. Az almacsigát régebben a diszkoszosok azért tarották, hogy jelezzék ha gond van a vizzel, mivel érzékenyebb volt rá mint a diszkoszhal. Arra is figyelnék, hogy az egyedel megférjenek egymással és csak egy egy darabot tartanék fajtánként, hogy ne szaporodjanak. Etettni meg mindennel lehet őket csak ne legyen benne/rajta karos anyag pl:permetlé. Egy kicsi belsőszűrő oszt kész. Fedelet tegyél az aksira, mert kimászhatnak. Oszt ha nem veszed észre a szökést kiszárad és kampeca. 😉

2016. okt. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Platypus ***** válasza:

Ez itt szerinted nem nagy 10 literbe? Mondjuk 6 éves példány, de akkor is ugyanaz a közönséges faj, amit megvehetsz 3 centisen a boltban. A csiga mondjuk nem sértődik meg, ha kicsit kicsi neki a hely, és simán el lehet ajándékozni ha már növésben van, de szerintem vizuálisan összenyomja az akváriumot.


https://www.youtube.com/watch?v=bghJzSEupAw

2016. okt. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!