Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvarisztika kezdőknek?...

Akvarisztika kezdőknek? Akvárium szett üzembe helyezése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kaptam egy Juwell Koral 60 típusú akvárium szettet. %4 literes az akvárium, hozzá járt egy hőszabályzó, hőmérő, illetve egy Bioflow Mini típusú szűrő.

Az akváriumot kimostam belülről, elhelyeztem nagy nehezen a leendő helyére, most azonban elakadtam. Olvasgatok mindenhonnan, hogy mit és hogyan kéne, de picit össze vagyok zavarodva, túl sok az új információ. Először is, növények és dekoráció elemek egyenlőre anyagi keret miat csak minimális szinten állnak még rendelkezésemre, így azért be lehet indítani a rendszert halak nélkül, hogy a bejáratási idő addig is menjen? Később mennyire tudom bővíteni? Vagy egy nagyon alapvető kérdés: a szűrőt hogyan rakjam fel az akvárium falára? Van neki egy kis felfelé álló szára, az lesz valami levegőztető, amit gondolom a vízfelszín felett kell majd hagyni, igaz? Mennyire legyen a vízben a szűrő, mennyi lógjon ki?

Olvastam még mindenféle bejáratási időket, inkább hagyném 1, esetleg 2 hétig is üresjáraton - inkább több, mintsem kevesebb. Ez így rendben lenne?

Vízelőkészítőt mikor és mennyit rakjak bele?

Hogy milyen halakat szeretnék bele, az még idő kérdése.


Elnézést, ha nagyon buta kérdéseket tettem fel, teljesen tapasztalatlan vagyok, de egyenlőre nagyon tetszik, kalandosnak ígérkezik. Válaszaitokat előre is köszönöm!



2015. máj. 29. 19:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Töltsd fel csapvízzel.


A szűrőt tedd olyan magasra, hogy ahol fújja ki a vizet, az a vízszint alatt legyen 1 centivel. Így a víz felszínét fogja kicsit hullámoztatni. A szűrő tetejéről a kiálló levegőztető csövet szedd le, nem kell az, attól csak hangos lesz, nem kell, hogy buborékokat fújjon.


Vegyél valami kavicsot, mosd át vödörben és öntsd be. Az apró sóder elég olcsó.

2015. máj. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Elsőre elemezd a szűrőt, nézd át alaposan, vedd ki belőle a szűrőanyagot, öblítsd el, csap alatt mosd át az egészet, nézd meg, hogyan tudod később kivenni a rotort, mi kell hozzá (pl szemöldök csipesz).


Az akváriumot töltsd fel vizzel.


A szűrő szét szedése összerakása után, tedd bele az akváriumba, helyezd áram alá, innentől éjjel nappal mennie kell, a buborékoló rész nem kell, minél följebb legyen az a rész ahol kijön a víz, vagy tapadó koronggal, vagy a peremre illesztve lehet rögzíteni.


Minden nap szórj a vízbe egy csipet haltápot, legyen bomló anyag, amitől elszaporodnak a baktériumok, amik később lebontják a halaktól származó ammóniát, hogy ne mérgezze őket.

2015. máj. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Találtam 1 képet. Ennél picit feljebb tedd a szűrőt, ha tudod. [link]
2015. máj. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ha nincs jelenleg ajzat akkor azt bejuttatod később így is: [link]
2015. máj. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget.

A hőszabályzónak egyenlőre mindegy, hogy mennyire állítom?

2015. máj. 29. 20:06
 6/18 anonim ***** válasza:

24 c.fokra beállíthatod, viszont a halak érkezése előtt feltétlen kell hőmérő, azzal kell beállítani a hőfokot, a fűtők pontatlanok, kötelező a hőmérő.


3-4 hétig menjen üresen, tölts bele aljzatot, a növényekkel sem kell kapkodni, első, hogy érjen be a víz.

2015. máj. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Haltápot kell minden nap szórni, ezzel imitálod a halak szennyezését.


Hal ügyileg van több forrás.


[link]

[link]

[link]


Nézz körbe a kereskedésbe milyen hal tetszik, nem árt látni őket, majd kikeresed a neten milyen igényeik vannak, milyen halakkal lehet társítani, milyen környezet kell nekik, hőfok, kaja, stb

2015. máj. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Pusisz ***** válasza:

Csak egy jótanács... inkább kérdezz itt, vagy valamelyik akvarisztikai fórumon, mint a kisállat-kereskedésben. A fórumokon a segítség a cél, nem az eladás...

Sok sikert!

2015. máj. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ezeket olvasd el mindet:

[link]

[link]


Be lehet indítani, később is bővíthető.


Ha a szűrő felfelé álló szára ez az átlátszó műanyag cső:

[link]


...ami a víz kifolyó csövébe illeszkedik, akkor az minél feljebb legyen.

De a lényeg, hogy a vége ne hajoljon vissza, annyira legalábbis ne, hogy a vízfelszín alá kerüljön, az akváriumon kívül.

Nem olyan nagy a szívó erő, és bizonyos hidrodinamikai feltételek mellett ott is kinyomhatja a vizet, és ha mélyen lelóg, akkor ez könnyen elő is fordul.

Szóval felfelé álljon.


Egyébként maga a szűrő nem rossz, de nem tökéletes.

Ekkora víz- és szűrő térfogathoz nagyobb áramlás lenne az ideális.

Ez azt jelenti, hogy ha rendesen beérik a szűrőd, alig lesz áramlás az akváriumban.

Ez több szempontból is okozhat problémát.

Az egyik ilyen probléma az üledék felhalmozódása.

Ezt aljzatporszívózással tudod kompenzálni.


Tehát arra számíts , hogy ha rendesen "eliszaposodik" a szűrő szivacs, akkor minden egyes részleges vízcserét (heti 30% állott vízzel) aljzatporszívózással kell egybe kötni.


Az 1-2 hét üresjárat inkább kevesebb, mint több, mivel a nitrit bontó baktériumoknak minimum 3 hét az elszaporodási idejük.

De az is csak akkor , ha van min elszaporodni, úgyhogy már most nyugodtan dobhatsz a vízbe egy kis fagyasztott hal kaját, hagy rohadjon ott magának.


Vízelőkészítő nem kell. Hacsak nem valami ellenőrizetlen kútból használsz vizet.

2015. máj. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ja, a 2. link ez akart lenni:

[link]

2015. máj. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!