Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segítség! Hasvízkóros egy...

Segítség! Hasvízkóros egy tropheusom mit tegyek? Többi lent.

Figyelt kérdés
Afrikai sügéres akimban egy tropheusom hasvízkóros. Puffadt,pikkely eláll, nem eszik,tátog. A többi halamon nem látok semmi tünetet. Mivel gyógyítsam? Ezeket a cuccokat ajánlották :Octozin,sera baktopur. Az egyik halas boltos ezt a másik azt javasolta, és mindkét ember a nem általa mondott gyógyszert alkalmatlannak találta a betegség gyógyítására.A neten is mindenki mást javasol. Olyan személy válaszát várom aki sikerrel kezelt már hasvízkórt. A halat karanténoztam,vízhőfokot emeltem 29 fokra. Köszönöm!!!!!!

2016. okt. 3. 15:04
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
48%
új növény, élőlény (ancik) nem kerültek be mostanság?
2016. okt. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Nem. Nem látok konkrét bélgyulladásra utaló jeleket.Már egyszer végig csináltam, sera flagelló segített. A múlm jó, a közérzetük is.Csak az nem eszik és gyenge amelyik beteg. Minden nap ücsörgök egy kicsit az aki előtt nem értem hogy nem vettem észre h valami tré van.Csak magamat okolhatom.
2016. okt. 3. 16:07
 13/34 A kérdező kommentje:
Semmilyen változást nem történt az akiba.
2016. okt. 3. 16:08
 14/34 anonim ***** válasza:
48%
képet csinálj róla. a 30 tropheuson kívül még kb 20 petrochormis is lehúztam a budin.... sajnos valószínű felismerem.
2016. okt. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Nem tudok fotót csinálni róla. Nincs a karantén aki felett fény a vakutól meg szét veri magát. De ez a lényeg: a fejétől a farkáig a teste felpuffadt kb 2-3mm el vastagabb/oldal. Kifejlett halról van szó kb.12cm. A pikkelyei elállnak az oldalvonalától lefelé,de nem olyan tragikusan mint a neten látható hasvízkóros fotókon tehát nem az egész testén.És nagyon tátog.És persze hím, amióta kivettem az akiból megőrült a többi.Szét verik egymást.
2016. okt. 3. 17:20
 16/34 anonim ***** válasza:
48%
hasvízkóros halam nem volt ,de sztem ez továbbra is bloat, a tátogás is nagyon jellemző tünete. nem húz maga után fehér nyálkás székletet?
2016. okt. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
48%

itt nézegesd, h valamelyikre nem-e hasonlít


[link]



gondolom az alfa lehet, a többi most játssza le, h ki lesz a főnök, ők ilyen bolondok.

2016. okt. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Írtad h mennyi halad pusztult el. Én belehalnék, dísz aksim van nem tenyésztem őket. Halt már meg halam a bélgyuszinál is megúsztam kettő veszteséggel. Egyet meg szétvertek..karantén, rendbe hoztam, aksi elsötétítése után tettem vissza, napokig nem volt baj aztán csak agyon verték.Én ezt nagyon sz@rul élem meg.Asszony szerint a trofikkal kéne ágyba bújnom..
2016. okt. 3. 17:42
 19/34 anonim ***** válasza:
48%
akkor még jól is jártál, már gyomoridegbe mentem haza, h vajon hányat kell lehúzni... nekem is csak díszaksim van, most kezdtek el májusba szaporodni. remélem, h neked nem kell ezt majd átélned. :) Én megértem a rajongást :D
2016. okt. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
A második fotón egy barna trofi az olyan mint az én ilangim, a dagattságára értem. Párom most ért haza vett oktozint,baktopurt,flagellot. Te akkor mit csinálnál? És a karantén akin kívül az akit is legyógyszerezzem? Én azt csináltam a flagellónál h a külső szűrők ki-be menetét külön vödörbe tettem h ne gyilkolásszam le a szűrő bacikat. Ja és a gyomorideget vágom....!
2016. okt. 3. 17:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!