Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segítség! Hasvízkóros egy...

Segítség! Hasvízkóros egy tropheusom mit tegyek? Többi lent.

Figyelt kérdés
Afrikai sügéres akimban egy tropheusom hasvízkóros. Puffadt,pikkely eláll, nem eszik,tátog. A többi halamon nem látok semmi tünetet. Mivel gyógyítsam? Ezeket a cuccokat ajánlották :Octozin,sera baktopur. Az egyik halas boltos ezt a másik azt javasolta, és mindkét ember a nem általa mondott gyógyszert alkalmatlannak találta a betegség gyógyítására.A neten is mindenki mást javasol. Olyan személy válaszát várom aki sikerrel kezelt már hasvízkórt. A halat karanténoztam,vízhőfokot emeltem 29 fokra. Köszönöm!!!!!!

2016. okt. 3. 15:04
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
48%
huuu, octozin nem nyírja ki abacikat, az tuti, de ezt neked kell tudni... :(
2016. okt. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
48%
1 óra múlva hazaérel adok linket Fb-re tropehus csopiba, ott jobban vágják mint én
2016. okt. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
octozin még nem használtam. Te merre laksz?
2016. okt. 3. 18:11
 24/34 anonim ***** válasza:
Bp 13 ker.
2016. okt. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
48%

itt is kérdezd meg:


[link]

2016. okt. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Köszi!!!!!!
2016. okt. 3. 22:28
 27/34 anonim ***** válasza:
úgy látom a feleséged FB-val sikeresen odataláltál :) hogy van a hal? a többin jól van?
2016. okt. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
de most néztem van 1 fél doboz octozinom, én már nem tervezem használni :D lehet 1 próbát megér, ha a közelbe laksz.
2016. okt. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Köszi igen a párom segített a fészen,de sokkal okosabb nem lettem sajnos. Mert azt írták h benyelte az ikrákat és azért fest így a helam, ne is gyógyszerezzem mert felesleges elmúlik magától.Vagy amit Te is írtál h bloat. Én inkább "feleslegesen gyógyszerezem" mivel többesélyes a betegség.Baktopurral kezdem 3 napig aztán octozinnal folytatom.Inkább ezt választottam mint hogy ha véletlenül ledobja a láncot magam hibáztassam h nem tettem meg mindent.Köszi a octozint de tegnap vettünk mindent.És köszi h érdeklődsz.Halam állapota változatlan a tegnapihoz képest.Az aksit meg cefetül figyelem....
2016. okt. 4. 13:13
 30/34 anonim ***** válasza:
na, csak nem lesz talán semmi már ha többin nincs jele, lehet tényleg hasvízkór az isten se tudja, illetve ha rászánsz kb 10 ezret akkor Dr. Baska Ferenc megmondja neked pontosan ,h mi végzett vele, a bloatból is van több törzs , ő azt is azonosítja, h melyik. Nem olcsó 1 boncolásért, de még mindig jobb mint lehúzni x halat a budiba... és nem is a pénz miatt, látni őket szenvedni...
2016. okt. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!