Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Piranha halat lehet akváriumba...

Piranha halat lehet akváriumban tartani?

Figyelt kérdés
Ha igen, mekkora térfogatú kell neki? És miket eszik? Mit adjak neki enni? Mennyibe kerül?
2010. ápr. 25. 18:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%
Inkább, mint kalitkában! :-D
2010. ápr. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 BeerHunter ***** válasza:
70%
Besétálsz egy állatkereskedésbe, és ott tuti elmondják neked. Sőt. Meg is veheted ott:)
2010. ápr. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%
Mit eszik? mit adj neki enni? Tedd bele a kezed az akváriumba, 5 ujjadból 2 ha meg lesz.
2010. ápr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi a sok értelmes választ :)

Am ha be akartam volna menni a kisállat kereskedésbe, akkor már bementem volna..

Tudod, ennek az oldalnak pont az lenne a lényege, hogy nem kell elballagnom feleslegesen odáig, hanem valaki, akinek van a témában tapasztalata, az válaszol rá..

2010. ápr. 25. 21:51
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A piranhához (Serrasalmus nattereri) kb 300-500L közötti medence szükséges és legalább 3-5 példányt kell tartani belőle egyszerre.


Ragadozó, így húst eszik, főként halat, de lehet pl. részben májjal is táplálni.


Mivel rengeteget eszik és piszkít, így nagyon erősen szűrt vízre van szüksége.


Itthon gyakran pirájaként vagy gyümölcsevő pirájaként árulják a Piaractus Brachipomus-t itthon. Ez valójában egy Amazonasi pontylazac, de messze sem gyümölcsevő, hanem ragadozó és 10-15 kg-osra is megnő. Ilyet semmiképp se vegyél.

2010. ápr. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Salx Narval ***** válasza:
Úgy Úgy ahogy az utolsó írja,3-500 liter és erős szűrés, ezek nagy testű halak, de lehet őket akváriumban nevelni.Nem ajánlanám kezdőknek.
2010. ápr. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Salx Narval ***** válasza:
Ilyent szeretnél? [link]
2010. ápr. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Itt le van írva a tartása. [link]
2010. ápr. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi az infókat, ezt az oldalt láttam már.

Sajnos nincs ekkora térfogatú akváriumom, így ennek az ötletemnek befellegzett..

2010. ápr. 28. 19:35
 10/13 anonim ***** válasza:
Ismerősnek 100 literesbe volt pár db piranha. Egyik este kihúzta a levegőztetőt, elfelejtette visszadugni, reggelre mind megdöglött. Úgy tudom egerekkel is etette, olyankor tiszta szőr lett az akvárium. Szerintem nem jó ötlet.
2010. ápr. 30. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!