Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen világítást tegyek...

Milyen világítást tegyek bele, hogy ne algásodjon?

Figyelt kérdés

Adott egy juwel akvárium, ezzel a felszereléssel:

Akvárium mérete: 81 x 36 x 45 cm

Belső szűrő teljesítménye: 400 l/h

Fűtő teljesítménye: 100 W

Világítás: Juwel Duolux 80 cm, 2x18 W

Plusz egy kicsi szűrő levegőztetővel.

Most vettem bele új növényeket, mert mind kipusztult, új fajta tápozást kezdtem. Hal sok van benne. Ma voltam állatos boltban és ott azt mondták,hogyha az egyik fénycsövet kicserélem növényeknek valóra nem fog algásodni a víz. Igaz ez?



2016. okt. 22. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez nem csak attól függ, hogy növényes csöved van-e, vagy nincs. Az egész komplett rendszer függvénye.


Írd le RÉSZLETESEN:

- szűrő pontos típusa

- a fénycsövek típusa, a kelvinszám!

- hány órát világítasz

- szűrő egy nap mennyi ideig megy

- milyen a talajod

- pontosan milyen halaid vannak

- pontosan milyen növényeid vannak

- hogyan tartod karban a szűrőt

- mivel és mennyit etetsz

- mivel és mennyit tápozol, milyen időközönként, mióta

- vízcserét hogy csinálod?


szorgalmi kérdés :) Tudod esetleg a vízparamétereidet? kh, gh, ammónia, nitrit, nitrát, foszfát


Ezen válaszok alapján sokan (pl én is) be tudják határolni a gondot. Sajnos ez egy komplex rendszer, sok mindenen elcsúszhat a dolog.

2016. okt. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

[link]

Itt egy kép, mert a növényeket és néhány halat nem tudok beazonosítani.

• Belső szűrő Bioflow

• Pumpa Juwel ECCOFLOW 500 l/h, 5,5 W

• Fűtő Juwel 100 W

• Tető, világítás Juwel High-Lite T8

• Fénycsövek 2 x Day-Light 18 Watt , 590 mm

• Szűrőanyagok Pol Pad, Carbon sponge, Nitrax 3.0, finom szivacs 3.0

Ez a legrészletesebb infóm az aksiról.

2016. okt. 23. 11:32
 3/5 A kérdező kommentje:
Jbl falra tapaszthatós tápot esznek, a növénytáp valami speckó cucc, csak nagy kiszetelésbe lehet kapni, de már nem emlékszem, folyékony. Szerintem 10-12 órát világítok, a szűrő mindig megy. Takarítva hátom havonta van az összes szivacs, a legfelső szűrőréteget cserélem havonta kb.
2016. okt. 23. 11:36
 4/5 anonim ***** válasza:
A világításod nagyon kevés a kb 130 literes akváriumhoz. Még egy cső elkelne legalább, de inkább egy teljesen másik armatúra erősebb csövekkel, 50-60W már egész elfogadható lenne. Anubias, vallisneria, tüskéshínár jó lehet a mostani körülmények között is.
2016. okt. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vagyis a növényes cső nem segítene rajtad. Ja és ha jól gondolom, hogy az a carbon sponge aktív szén, akkor azt se használd!

Heti 30% vízcsere!

2016. okt. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!