Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja a növényemnek?

Mi baja a növényemnek?

Figyelt kérdés

Hazahoztam a növényem, ami egy hét után elkezdett barnulni. Mindig csak néhány levele, és ki is lyukadt az egyik. Feltűnt, hogy két csigát is sikerült elhoznom az üzletből, de nem tudom, azok okozhatták-e a bajt. A halaim nagyon szeretnek a leveleken feküdni, így mindenképp megmenteném. Pár infó az akiról: 50 literes, 15 W-os a fény, ami napi 12 órát megy. Képek a növényről: [link]

[link]



2016. nov. 8. 22:45
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
Én széleslevelű kardfűnek nézem és ez egy mocsári növény. Az enyémnek is telepítés után tönkrementek a meglévő levelei de hozott újakat, szebbeket, nagyobbakat. Ha jól érzi magát kifogja nőni az akváriumodat, sajnos nem 50-literbe való, jó hír viszont, hogy jól bírja ha visszavágod a túl nagyra nőt leveleit. Nálam a 300-literes akváriumból is kinőtt majdnem 80cm száron a víz fölött virágot is hozott, erről ha a vízre hajtod levelet is hoz, ha levágod új növényt nevelhetsz. Szerintem nincs más dolgod mint kivárni, hogy középen új levél nőjön ha látod, hogy nő vágd le nyugodtan a megcsúnyult leveleket. Tápozd a gyökereknél táprúddal, tőzegtablettával és lehetőleg ne legyen áramlás és főleg a levegőztető útjába mert algásodni fog a levele. A csiga szerintem csak a meggyengült levélszövetet tudja megrágni vagy az alga miatt volt rajta. Elég vastag a levele nem hinném, hogy a csiga miatt van. Ezek a növények általában észhez térnek pár hét alatt ha rendesen kapnak tápot a gyökereknél. Próbáld középre tenni egy darabig talán elég lesz neki a hely.
2016. nov. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon köszönöm a válaszod! Kipróbálom úgy, ahogy írtad, remélem, megoldódik a gond. :)
2016. nov. 9. 16:41
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Még annyit, hogy a gyöktörzse nem kerülhet a talaj alá.
2016. nov. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!