Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 3d-s akváriumi háttér készítés...

Toma781 kérdése:

3d-s akváriumi háttér készítésénél lehet használni vsemperagasztót?

Figyelt kérdés
2016. nov. 10. 18:31
 1/7 A kérdező kommentje:

*csemperagasztót

Bocsi férre nyomtam

2016. nov. 10. 18:42
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem. Csak olyan anyagokat szabad felhasználni, amikből nem oldódik ki semmiféle káros anyag. Így elsősorban az akváriumi célra alkalmazott szilikonkaucsuk ragasztó alkalmazható.
2016. nov. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De nem felragasztani akarom vele hanem hungarocelt akarom vele le kenyni és azt hallottam hogy ha áll a vízben pár napot akkor minden káros anyag kiázik belölle és úgy bele lehet ragasztani az akváriumba
2016. nov. 10. 19:26
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
Én is így készítettem az-az jó minőségű vízálló csemperagasztóval lett több rétegben átkenve, itt ott vas oxid színezőport is kevertem hozzá. Kb 2 hétig áztattam üres akváriumban közben volt pár teljes vízcsere, utána berendeztem és még 1 hónapig járattam halak nélkül. Most 15 éves a cucc én nem vettem észre semmi kioldódást, bár utólag rájöttem, hogy felesleges volt színezni mert benőtte a moha és itt-ott az alga is megtelepedett rajta.:D
2016. nov. 11. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
sok helyet elvesz tomcsi, ragassz fel egy fekete vagy kék kartont ,vagy matricát, tökéletes lesz úgy is.
2016. nov. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is csemperagasztòval csinàltam.De csak flexibilissel jó.

Higra kevertem,ecsettel meg 6-8rétegbe felvittem.

A meszet engedi magábòl,úgyhogy kezeletlenül csak bizonyos halaknak jó.

Én lekentem inkább mûgyantával,az ha megszárad müanyag lesz,ès lezárta a ragasztòt,nem engedi a meszet.

Ajánlották a sósavas mèszkimaratást is,de nem mertem megcsinálni.

Már èvek óta bent van az akváriumba.

2016. nov. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Platypus ***** válasza:
Én se tartom jó ötletnek úgy általában a 3D hátteret, rengeteg helyet elvesz a halaktól. De ha már ezt akarsz, és magadnak csinálnád, akkor a csemperagasztó a legegyszerűbb megoldás. Az epoxi keverését könnyű elrontani, a purhabot meg borzasztó formázni. Amit még nem mondtak, hogy a csemperagi legyen élelmiszerbarát. Fel szokták sorolni a fagyállót is a kritériumok között, bár ennek a szerepét nem igazán értem.
2016. nov. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!