Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha a nőstény bettán hosszanti...

Ha a nőstény bettán hosszanti csíkok vannak akkor ivarérett?

Figyelt kérdés
Betettem a hímhez és ezek a csíkok függőlegesre változtak,úgy olvastam ez már jó jel.Tegnap dél óta vannak együtt.Az éjjel a hím hatalmas fészket épített,de a lány nem hajlandó megadni :) magát.A hím folyton kergeti,csipkedi.Néha a nőstény megnézi a fészket,akkor a hím nagyon boldogan körbe táncolja és nem bántja.Aztán a nőstény ismét elbújik és kezdődik minden elölről.Ez normális viselkedés náluk?Esetleg vegyem ki a nőstényt?Félek,hogy valami baja lesz neki...:(
2010. ápr. 29. 08:46
 1/8 Salx Narval ***** válasza:
Sőt, érett ikra van benne és kész a párosodásra.
2010. ápr. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De akkor miért bújik el a hím elől?Már egy kicsit meg is tépázta a hím,láthatóan fél tőle.
2010. ápr. 29. 10:54
 3/8 kzs ***** válasza:

Nyugi, ha a lánynak függőlegesen is vannak csíkjai, akkor előbb-utóbb megbarátkozik a helyzettel (és a fiúval), és párosodni fognak.

Azonban addig is fontos, hogy legyen elegendő búvóhelye (főleg a sarkokban).

2010. ápr. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!

Két napot voltak együtt és semmi nem történt.Kivettem a lányt,mert a farkuszonyát már eléggé megtépázta a hím.Megpróbálom 1-2 hét múlva megint összetenni őket.

2010. ápr. 30. 11:26
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
Legközelebb egy nagyobb befőttes üvegben tedd, be a hím mellé, ha látod, hogy érdeklődnek egymás iránt és habfészket épít a hím, akkor enged csak ki.Az ikrázás után addig maradhat a lány, amíg el nem kergeti a hím.
2010. ápr. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Úgy tettem be.

A hím boldogan körbe úszkálta,a lány nyugodt volt.Ezért is mertem bele tenni.Egy kevés ismerkedés után a lány elbujkált.A hím viszont gőzerővel építette a fészket.Néha megkereste a nőstényt és akkor nagyokat csípett bele de volt,hogy csak boldogan körbe táncolta.Ha a lány a felszínre jött nem bántotta hanem terelte a habfészek alá,de a nőstény inkább elbújt.A hím egyre többet bántotta emiatt a nőstény nagyon félt tőle.Én meg kivettem szegényt mert nem akartam,hogy kivégezze a bettám.

2010. ápr. 30. 15:43
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Akkor várj egy kicsit és próbáld újra.Így jó, ahogy csinálod.
2010. máj. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ok,köszi
2010. máj. 2. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!