Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja a szifómnak?

Mi baja a szifómnak?

Figyelt kérdés

Találkozott valaki hasonlóval? A napokban nem voltam itthon, más gondozta a halakat, így fogalmam sincs, mi történhetett. Képek:

[link]

[link]



2016. nov. 29. 23:53
1 2
 1/15 Salx Narval ***** válasza:
Az tisztán látszik, hogy penészgombák támadták meg a hal testét ahol valószínűleg parazitáktól, vagy sérülésből származó seb van, esetleg fekély. Ezekkel a gombákkal annyi gond, hogy másodlagosan fertőznek az-az valami már előtte megbetegítette, vagy megsebezte a halat. Nem elég csak a gombát kezelni a kiváltó okot is meg kellene találni ami az esetek többségében rossz vízminőségre vezethető vissza, elsőként tehát takarítás és 40% vízcsere. A hal eléggé fekszik és az úszói is mintha letapadtak volna, bár ezt egyértelműen nem látszik a képből de gyanús egy úszórothadás, vagy mérgezés esélye is, azt hiszem a megfázás kizárható. Kérdés, hogy milyen halak vannak még, milyen a szűrésed és milyen gyakorisággal cseréled a vizet, mekkora az akvárium és tudod e külön akváriumban kezelni? Szóval nem ártana egy kicsit több infó. Én a SERA Ominipurt ajánlanám, használati utasítás a dobozon. Ez egy elég széles kört átfogó szer és a gombát is megöli. Ha csak az akváriumban tudod kezelni akkor úgy kell tekintened az akváriumodra, mintha most indítanád mert a gyógyszer a hasznos baktériumokat is megöli. Én többet nem igazán tudok mondani a kép alapján de talán jön majd valaki aki többet is ki tud olvasni belőle.
2016. nov. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
sajnos nem néz ki valami fényesen, de az s tuti ,h ez nem pár nap alatt alakult ki amíg nem voltál itthon. sajnos a betegségek nagy része a nem megfelelő víz, nem megfelelő tartási körülmények miatt alakul ki.
2016. nov. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Most egyedül van 54 literben karanténban, volt egy darakórom előtte, valószínűleg attól gyengülhetett le. Lehetségesnek tartom, hogy egy seb fertőződhetett el, mert verekedett egy másikkal, bár mikor elmentem, még semmi sem látszott rajta. Atman if303 a szűrő, ugye 54 literes amiben van, nincs mellette más hal, a vizet kb 2-3 hetente szoktam cserélni, úgy kb. a felét. A vízminőségen hogy lehet javítani? Már a darakórnál is felmerült bennem, hogy talán túl klóros lehet a víz.
2016. nov. 30. 11:24
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
heti 20-30 % vízcsere jobb lenne.
2016. nov. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Rendben, átállok akkor erre. Köszönöm szépen!
2016. nov. 30. 13:21
 6/15 Salx Narval ***** válasza:
Ha egy éjszakára állni hagyod a vizet akkor azt nyugodtan használhatod, vagy használj vízjkezelőt. Természetesen a gyakoribb vízcserék is indokoltak hiszen növényeket sem nagyon látok és bontóbacik sincsenek ha nemrég kezelted őket. A halat viszont továbbra is kezelni kell a penészgomba ellen . Szerintem a darakór parazitái okoztak sebeket a bőrön és ezeket támadta meg a penészgomba, nem valószínű, hogy ennyire megharapták volna. Sajnos egy ilyen súlyos fertőzésből és a másodlagos fertőzésekből nem biztos a sikeres gyógyulás. Senkit nem szoktam biztatni arra, hogy ne próbálkozzon a hal gyógyításával de talán jobb volna neki ha nem kínlódna tovább és lejegelnéd. Ez természetesen a te dolgod eldönteni.
2016. dec. 1. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Salx Narval ***** válasza:
Még annyit, hogy kizárhatod nyugodtan a klóros vizet a darakór nem attól alakult ki, azt általában fertőzött halak behurcolásával visszük a vízbe, de akár növényekkel is bekerülhet. A klór egyébként megölné a parazitát, szóval nem a klóros víz a hunyó. Fontos a halak, növények fertőtlenítése és karantén akváriumban történő megfigyelése mielőtt a többi hal közé tennénk. A túltelepítés, a rossz vízminőség, a stressz, mind-mind elősegítik a betegségek kialakulását. Ezekre figyelj legközelebb.
2016. dec. 1. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen a válaszokat! Van 3 növényem egyébként, úgyhogy e téren elvileg nincs gond. Attól tartok, túltelepítettem legutóbb az aksit, abból lett a gond. Erre a jövőben mindenképp figyelni fogok. Vettem neki gyógyszert, meglátjuk, használ-e, de ha nem, akkor semmiképp sem hagyom szenvedni. Még egyszer köszönöm a segítséget!
2016. dec. 1. 11:55
 9/15 Salx Narval ***** válasza:
Hát csak vigyázz nehogy ismét baj legyen és ettől azért több, főleg dúsabb növényzetre gondoltam bár én csak abból tudok kiindulni ami látszik a képen. Fontos a dús és egészséges növényzet az nem baj, hogy csak három fajta, egy is elég csak hagyd elszaporodni rendesen.
2016. dec. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Szépen növekednek már, nemrég óta vannak meg, ahogy az akvárium sem, de ahhoz képest szerintem nagyot nőttek. A szifó sajnos elpusztult, így az lenne a kérdésem, mit csináljak most? Teljes fertőtlenítést kell ilyenkor alkalmazni? Szeretnék új halakat, de félek, megfertőződnének a mostani vízben. Olvastam a neomagnolos fertőtlenítésről, de elég durvának tartom, úgy értem, teljesen a 0-ról kellene akkor indítanom mindent. Megkérdeztem a férfit, akitől a halakat vettem, szerinte két nap alatt kipusztulnak a gombák, ha nincs hal, amiből táplálkozzanak, de már azt sem hiszem el neki, amit kérdez. Előre is köszönöm a választ!
2016. dec. 4. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!