Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja a szifómnak?

Mi baja a szifómnak?

Figyelt kérdés

Találkozott valaki hasonlóval? A napokban nem voltam itthon, más gondozta a halakat, így fogalmam sincs, mi történhetett. Képek:

[link]

[link]



2016. nov. 29. 23:53
1 2
 11/15 Salx Narval ***** válasza:
Gondoltam, hogy szegény nem sokáig húzza a darakórból csak akkor van esélye felépülni egy halnak ha időben észrevesszük, ha viszont már visszafertőződik és másodlagos fertőzések is fellépnek szinte reménytelen. Abban igaza van a boltosnak, hogy a legtöbb kórokozó elpusztul gazdaállat nélkül viszont itt nem a gomba ölte meg a halat az csak másodlagos fertőzés volt. Az 1-2 nap viszont nagyon merész kijelentés én legalább 4-5 napot mondanék de az biztos, hogy darakór után nem mernék fertőtlenítés és újraindítás nélkül telepíteni. Egy halak nélküli akváriumot én simán letolnék neomagnollal és újra indítanám 2 nap elteltével egy teljes vízcserével. Természetesen nem muszáj ezt csinálnod ha nem akarod. Annyit viszont érdemes megtenni, hogy 32 fokra felemeled a víz hőmérsékletét és 10 literenként beleteszel a vízbe egy púpozott evőkanálnyi konyhasót, vársz 2-3 napot és utána csinálj pár nagyobb vízcserét és a talajt is "porszívózd" át. Ha nem akarsz 1 hónapig várni a telepítéssel használj bacikultúrár de 1-2 hetet legalább így is várj, természetesen az akváriumnak üzemelnie kell közben, úgy értem fűtés, világítás és szűrés. Egy kis halkaját szórni kell a szűrőbe és hetente kb 20-30% vizet cserélj le. Hogy később mennyit kell az a halak mennyiségétől, a növényzetedtől és a szűrésedtől függ. Neked is ajánlanám, hogy vásárolj egy kisebb karantén akváriumot, nem a világ pénze és nagyon jó használatot tehet, több célra is felhasználhatod pl ivadéknevelésre.
2016. dec. 5. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Neomagnolos fertőtlenítés idejére a növényeket ki kell szedjem egy vödörbe mondjuk?
2016. dec. 5. 16:21
 13/15 Salx Narval ***** válasza:
Nem, minden a helyén marad és így halak nélkül 100-literre 3db tabletta mehet 2-3 napig, utána egy nagyobb vízcsere és 1-2 nap elteltével még egy. Ezt követően elkezdheted a bejáratási időszakot ez kb 1hónap, bacikultúrával 1-2 hét. Ha használsz aktívszenet azt viszont ki kell venni a fertőtlenítés alatt. Nem feltétlenül kell neomagnol egy parakill-dezinfekt vagy malachit-metilén is tökéletes, hogy csak az olcsóbbakat említsem. Az eljárás ugyan az mindegyik esetben.
2016. dec. 6. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen, el is kezdem!
2016. dec. 9. 13:23
 15/15 anonim ***** válasza:
Xantakridines vízbe tedd külön(mondjuk befőttesüvegbe)egy órára. Utána cseréld le a befőttesüveg "tartalmát" és a halat vissza. Amíg meg nem szűnik a penész a halacskán, addig tedd át napi 3x egy órára. Amúgy a betegség neve: halpenész. Nem biztos, hogy túléli, de én így szoktam.
2018. márc. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!