Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 110lit akvárium. Aljzat,...

Emil7 kérdése:

110lit akvárium. Aljzat, világitás?

Figyelt kérdés
110 lit az akvarium.Növények:Hólyagos vizikehely vagy fodros vizikalász,anubias,gömbmoha Halak:plattik,törpe szivóharcsak,piros neonok,algázó (anci) ezeket szeretnem majd betelepiteni.A kérdés,hogy milyen talajjal töltsem fel az akvát.Sötétes szinü gyöngykavics lenne a legfelsö réteg, az alatta kvarchomok,plussz a talajt turkaló halaknak valami finomszemcses.Ezeken gondolkodtam.Ti mit ajánlanátok?Lényeg,hogy növenyek szépen fejlödjenek,és a halaknak is kedvezzen. a vilagitas(mivel hasznalt akvariumot vettem)járt vele kettö neon. sylvania gro lux 18w,sylvania daylightstar uvstop 18w 5000k ezek vannak.Jók lesznek,vagy erdemesebb cserelni?mondjuk elég vakitóan vilagitanak.Halaknak növenyeknek mi lenne az idealis?
2016. dec. 7. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
sima kvarchomok tökéletes, a gyöngykavicsba belerohad a mulm, kajamaradék, sztem azt ne erőltesd.
2016. dec. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
u.n. "feketevízi" hal, azaz élőhelyén a bomló növényi anyagoktól sötét az aljzat és a víz is barnás.
2016. dec. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem a gyöngykavicsba rohad bele a mulm, hanem a nagy szemcsemérettű aljzatba, és tekintve, hogy gyöngykavicsból is van 1-2 mm méretű, jobb választás a kvarchomoknál, mivel lekerekített felületű.


Nem kell kevergetni se, teljesen fölösleges, az aljzatlakók úgyis összekevernék.


Vagy táptalaj, és fedőréteg, de akkor aljzatlakók kizárva, vagy valami egységes cucc, (kvarchomok, vagy gyöngykavics, 1-2 mm -esbe) vagy általános égetett agyag aljzat. Ezeket hülyeség keverni.


A világítás növény függő is, meg más is befolyásolja, próba szerencse.

Lehet, hogy a gro luxot le kell majd cserélni. Nem azért, mert vakít, hanem a színhőmérséklete miatt.

2016. dec. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%
jogos, de ide a bökőt,h ha a kérdező a gyöngykavics alatt 0,5-1 cm es köveket ért :) mint aaz esetek 99% ban :)
2016. dec. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%
*...alatt nem 0,5-1cmes...
2016. dec. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem akkorát gondoltam azé! :) Sóder van a kertben is ,ha ezt méretet akarnám,abból csinálnám...Kösszépen amúgy mindenkinek a válaszát!!!
2016. dec. 7. 22:57
 7/7 anonim ***** válasza:
38%
akkor elnézést :)
2016. dec. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!