Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan gyepesítsem az akvárium...

Hogyan gyepesítsem az akváriumot? Milyen növények alkalmasak rá? Minden megoldás érdekel!

Figyelt kérdés
Szóval érdekelne, milyen fűszerű növényeket lehet ültetni csapvízben amik gyepet alkotnak? Azok a növények is érdekelnek amik nem igazán fűszerűek hanem nagyon apró a levelük és elvannak csapvízben is. Ha tudtok ilyet vagy bármilyen alternatív megoldást kérlek írjátok le!

2016. okt. 4. 15:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

high tech közeg kell hozzá. 1 w/l+ co2+ komoly tápozás. ha nem tudod biztosítani akkor neki se kezdj, mert semmi nem lesz belőlük.


Fűszernövény ? :DDDD miva ? :D

2016. okt. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tévedsz vannak olyan fűszerű növények amik low techbe is elvannak co2 beoldás nélkül csapvízben is. Ilyen pl a hemianthus micranthemoides. Aztán az echinodorus tenellus az utóbbinak lágy víz kell. Én viszont, ha lehet nem szeretnék lágyvizezni túl sok a macera vele.
2016. okt. 4. 16:30
 3/13 anonim ***** válasza:

A HM-nek pont hogy high tech feltételek kellenek, ahhoz hogy alacsony maradjon. Low techben is tartható, de ott a középső zónába való.


Különböző mohákkal próbálkozhatsz szúnyoghálóra varrva.

2016. okt. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Platypus ***** válasza:
A tenellusnak nem kell lágy víz, viszont csak úgy 200 liter környékén lesz gyepszerű. Kisebb akváriumba túl magas. A legbiztosabban működők low-techben a lekötözött mohák, pl. karácsony, weeping..stb.
2016. okt. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Tényleg? Nem kell neki lágy víz? Te tesztelted csapvízben ezt a növényt? Mert mindenütt lágy vizet írnak. Én meg nem akarok ioncserélt vízzel közlekedni állandóan, egy darabig csináltam, de úgy vettem észre sokkal instabilabb a víz könnyebben jön az alga és a hiánytünet. Ozmozni meg főleg nem akarok, a visszasózás az még fenomenálisabb lenne.
2016. okt. 4. 19:26
 6/13 anonim ***** válasza:
ioncseréltel semmi para nincs ha kevered a csapvízzel. Az osmo vizet se kell feltétlenül sózni, kis csapvíz nem viszi el annyira a ph-t. 60-40%ba kevertem évekig 6,8 ph -s 8 nk-s vizem volt az összes dél-amerikai hal sokkal szebb volt és a növények is, pedig csak ilyen crypto microsum meg jávai mohám volt.
2016. okt. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Platypus ***** válasza:
Én nem szeretem ezt a gazt, de egy ismerősömnek pesti csapvíz+meszes homok talaj kombóban is burjánzott. Ez egy régi klasszikus növény, azok mind elvannak csapvízben is. A csak lágy vízben életképes gazok kb. mind újabb, CO2 igényes akvakertész csodák.
2016. okt. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

De elég sok vele a para tekintve, hogy mindig venni kell, aztán nem jutok sokszor olyan helyre ahol olcsó. Akit meg megbízok vele hogy hozzon, sokszor elfelejti. Egyébként meg sose elég a vízből, minden héten kb 10 liter az igen sok, 5 a vízcserére 5 pedig a sokszor a párolgott víz utánpótlására megy el.


A vissza sózás alatt pedig nem sót értek hanem azokat az ásványi anyagokat amiket a szűrő kivont a vízből és ez sem éppen egyszerű és nem hiszem, hogy túlságosan időtakarékos feladat. Visszasózás nélkül pedig növényest fenntartani nem hiszem, hogy lehet. Pár éve simán csináltam volna, de nem nagyon van már ilyenekre idő. Az akvarisztika pedig egy jó hobbi és nem szeretnék úgy járni mint sok akvarista, hogy befejezik mivel túl sok macerát igényel. ezért szeretnék praktikus lenni.

2016. okt. 5. 02:45
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem tudnád megadni ennek az ismerősödnek az elérhetőségét? Kérdeznék tőle, hogy honnan vette ezt a növényt meg mikor? Mert sokféle új kijött, és nem tudom hogy ezen változtattak-e, vagy "nemesítették" vagy lehet-e olyan, hogy a növény úgymond "elkényesedik". Nem tudom, lehet nyilván hülyeségnek hangzik, de biztosra akarok menni. Mikor kezdő voltam, pár boltos átb-sz-tt néhány növénnyel, és épp ebből kiindulva szeretnék biztosra menni.
2016. okt. 5. 02:55
 10/13 Platypus ***** válasza:
Úgy 10 éve vettük együtt, egy kis maszek állatosnál a somogyi béla utcában. Sany vagy valami ilyesmi volt a bolt neve. Ez a hely már bezárt azóta. Szerintem az alapfaj volt. Sima csapvizes akváriumba került, madárhomok(jó meszes) talaj mellé, és szépen nőtt. Hirdesd meg valamelyik akvarista fórumon vagy csoportban, hogy keresel. Tuti lesz valaki aki ad neked, akár egy csokiért is. Szerintem nagyon túlaggódod ezt a dolgot. Gyepet nevelni tényleg nehéz, de ez a faj pont nem az. Mondjuk nem is lesz belőle alacsony gyep, csak ha tényleg magas akváriumba kerül, különben bőven elmegy középvonali növénynek.
2016. okt. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!