Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A hólyagos vízikehelynek...

Moto_Boy kérdése:

A hólyagos vízikehelynek mennyi fényre lenne szüksége? 300 literes akváriumban lenne és milyen hasonló nővényeket ajánlanátok? Hol helyezkedjen el? Akvárium méret: 120x50x50

Figyelt kérdés
2016. dec. 11. 13:36
1 2 3
 1/24 Salx Narval ***** válasza:
Elég jól tolerálja a kevesebb fényt is hiszen a levelei a felszínen úsznak, ha viszont a víz alatt akarod tartani, bokrosítani akkor nagyobb fény kell és folyamatos vágás és kicsit több tápozás a gyökereknél. Az akvárium középrészére és hátrább is tehető. Én 4x30W kompakt csővel világítok (6500K) ez alatt folyamatosan ritkítani kell. 3 anyatövem van és egy csomó sarj. Ekkora fénynél alul csak az anubiasfélék, a páfrányok és mohák nőnek szépen igaz, hogy nálam egy elég vastag tüskéshínárréteg is árnyékol. Ebben a felállásban más növényekkel nem próbálkoztam. Az biztos, hogy hínár nélkül sem lehetne pl talajtakaró növényzetet csinálni ahhoz már rendes fénycsövek kellenének a kompakt helyett T-8 vagy T-5.:D Neked kellene eldöntened, hogy mit szeretnél vagy a növényekhez kell a fényerőt igazítani, vagy fordítva.
2016. dec. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Diversa akváriumtető és világítás 120*50cm 2*30 W rendelnék hozzá ma vagy ezen a héten ehhez akkor még kellene erősebb neon csöveket is rendelnem növényes csövet is kell hozzá vagy jó a sima?

A növényes hány wattos és milyen márkájú legyen?

Illetve a sima hány wattos legyen,hogy ne legyen túl sötét az aksi? (Nagyon kezdő vagyok.)

2016. dec. 12. 15:36
 3/24 A kérdező kommentje:
Még azt elfelejtettem,hogy jbl manado lenne benne 25 literes elég?(Az akváriumba és a növénynek is elég lenne?)
2016. dec. 12. 15:39
 4/24 Salx Narval ***** válasza:
Az a gond, hogy 4x30W kellene de ez a tető 2 csőhöz lett kialakítva a 2x30W viszont elég gyenge. Nem tudom mekkora hely van benne de szerintem nem nagyon lehet bővíteni max ledekkel, vagy kompakt csövekkel, de ez már kis szakértelmet kíván. Alutetősben van nekik több csöves de azok félelmetes árban vannak. Vagy ehhez igazodsz, vagy valami más világítás kell. Én házi készítésű 3-csöves világítást használtam amikor fényigényesebb növényeim voltak 2db Osram Biolux T8 36W 6500K és egy Sylvana Grolux 8500K 36W ezek 1200mm csövek. Az égetett agyag talajjal kapcsolatban nincs tapasztalatom csak azt tudom mondani amit halottam róla. Azt mondják akik használták könnyű szerkezetű, át kell mosni párszor mert poros kicsit és eleinte keményíti a vizet, ez a tulajdonsága idővel csökken (1-2 hónap) érdemes alá tenni egy vékonyabb réteg táptalajt is vagy táprudakat. Úgy vettem észre, hogy a többségnek tetszett a cucc, viszont a könnyű szerkezete miatt nagyobb dombokat nem igazán lehet kialakítani belőle. Talán majd ír valaki aki használja és bővebb infókat tud róla. Sajnos azt sem tudom megítélni, hogy elég e 25 liter, 5-8cm vastag talaj kell általában a növényeknek.
2016. dec. 13. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Tavasszal koi ivadékok lesznek benne most ha tudnám hogy ezek ki ugranak-e vagy sem? Akkor vennék csak világítást.

Milyen halat ajánlanál ami nem akar meg szökni és hogy lehetne meg oldani hogy ne tudjanak ki ugrani? esetleg valami keretet csináljak neki?Vajas dobozba jbl aquabasis és úgy lennének elültetve a növények. B.jocit és társait nézem probálok tanulni

2016. dec. 13. 06:33
 6/24 anonim ***** válasza:
0%
kiugranak, ne kínozd őket.. mi a tökért kell neked koi ivadék te jó képességű? :D
2016. dec. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Csak mert tele lesz a tó ivadékokkal de akkor milyen halat rakjak bele ami nem ugrik ki? :D
2016. dec. 13. 15:46
 8/24 anonim ***** válasza:
0%
olyan fajt amelynek akifejlett egyede is tartható 300 literben, több ilyen faj létezik... :) írhatnék ,h én miket tartanék 300 literbe, de valószínű neked azok a halak nem tetszenek... :)
2016. dec. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%
*több ezer ilyen faj létezik.
2016. dec. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Nyugodtan le írhatod nem fogok megharagudni ha nem tetszenek... :D
2016. dec. 13. 16:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!