Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A hólyagos vízikehelynek...

Moto_Boy kérdése:

A hólyagos vízikehelynek mennyi fényre lenne szüksége? 300 literes akváriumban lenne és milyen hasonló nővényeket ajánlanátok? Hol helyezkedjen el? Akvárium méret: 120x50x50

Figyelt kérdés
2016. dec. 11. 13:36
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%
olyanokat amik nem kompatibilis a kis növényeiddel, afrikai vagy dél-amerikai sügéreket. :)
2016. dec. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
29%

tessék, jó nézelődést:


[link]

2016. dec. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Most örülhetsz mert sügéres lesz de csak 2 év múlva az ivadékok fel nevelkednek itt 1 évet.A sűgérfanon néztem azokat a halakat terveztem bele és tetszettek de a tokok jobban de jövőre úgy is kimegy és sügérek lesznek benne :)

yellow belly aranyos zebrasügér thick skin - CH44 ezeket a fajokat szeretnék majd.

2016. dec. 13. 21:00
 14/24 Salx Narval ***** válasza:
Ha ezzel kezded akkor nem strapálom magam.:D Halneveléshez és sügérekhez bőven elég a gyári tetőben lévő 2db fénycső. A koi ivadékok mellé a tüskéshínár a legjobb és a békatutaj minden mutatósabb növényt megrágnak kitépkednek. A tüskéshínár a mohák és páfrányok,stb vagyis amiket én is tartok azok beérik ekkora fénnyel is ha úgy döntesz, hogy sügéres lesz de azért szeretnél növényzetet is nem csak köveket. Szükséged lesz egy túlméretezett külső szűrőre jó töltettel és egy nagyobbacska belső szűrőre is, valamint érdemes már most felkészülni a gyakori vízcserékre ha felszeretnéd nevelni a pontyivadékokat. Ennyi vizet pazarlás lenne kiönteni érdemes egy hordóba locsolóvíznek összegyűjteni, nálam az akváriumból közvetlen egy udvari esőgyűjtőbe folyhat a leengedett víz ha nem akarok talajporszívózni. A vezetékes víz is az akváriumhoz van vezetve egy nagy szűrőtartályon keresztül, hogy mindig rendelkezésemre álljon klórmentes víz. A gyakorlatban ez úgy működik, hogy két csap elfordításával egyszerre töltődik és ereszti is a vizet, a vízszint változása nélkül akár gyorsan is, vagy szép lassú folyással esetleg csepegtetve is ( ennek akkor volt jelentősége amikor lágyítanom is kellett és zeoliton, gyantán és aktívszénen folyt keresztül a víz). Ezt csak úgy megemlítem természetesen vödrözni is lehet. Most én is sügérezek kb 6 éve.
2016. dec. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Salx Narval ***** válasza:
Egyébként igaza van a kollégának a koi tényleg ugrálós egy szúnyoghálót én is tennék az akvárium tetejére.
2016. dec. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm az(értelmes) válaszokat.Jelenleg üvegtető van rajta.Ezeknek a páfrányoknak milyen talaj kell?

Neked is vannak tudsz pár tippet adni velük kapcsolatosan milyeneket tartasz pontosan?

Esetleg pár képet az akváriumodról?

2016. dec. 14. 05:31
 17/24 A kérdező kommentje:
Atman at 3338 szűrő mellé még mekkora szűrés kellene és ebbe a szűrőbe milyen szűrő anyagot tegyek?
2016. dec. 14. 06:21
 18/24 anonim ***** válasza:
nem tudom ezek milyen sügérek, de jobb ha megtanulod a latin nevüket, ha nem akarod magad körbe röhögtetni ( thick skin :DDDDDDDDDDDDDDD )
2016. dec. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
sügérfanon megtalálod őket :D
2016. dec. 14. 15:51
 20/24 anonim ***** válasza:
azért vigyázz zsozsival mert adott már el delfinsügéreket 200 literbe , meg frontikat 300 literbe...
2016. dec. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!