Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek? (alul a folytatás)

Mit tegyek? (alul a folytatás)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Régi vágyam volt egy akvárium, ami csütörtökön teljesült. Azonban nem várt halpusztulást eredményezett. Az én hibám tudom, mert voltam olyan hülye, hogy nem olvastam utánna és inkább az eladó szakértelmére(?) bíztam magam. Segítsetek, hogy hozhatom helyre. A felállás: szettként vásárolt 54 l akv. Aquael filter300 szűrő, dísztárgyakkal és műnövényekkel berendezett. Halak: 7guppi, 6neon, 6zebra, 3márna, 3algaevő, 3platti, 1sziámi. Csütörtökön vettük az akv-t, beüzemeltük a vizet bio nitrivec és aquatan-nal. Az utasítás úgy szólt, hogy egy estét kell halak nélkül üzemelnie. Ez megtörtént. Másnap érkeztek a halak. Szombatra a víz opálossá vát. Ez vasárnapra majdnem teljesen letisztult. A neonok közül mindegyik a vízfelszín közelében lebegett, szinte függőleges helyzetben, és sűrűn pipáltak. Ugyanezt tette a márna is. Reggelre a neonok mindegyike elpusztult, egy márna is. Hasonló tüneteken egyelőre nem látok a többi halon. Mire számíthatok szerintetek? Mit csináljak, hogy mentsem a menthetőt? Tudom, hogy ezt nem így kellett volna, tudatosabb utánajárással. Az a mondata cseng a fülemben az eladónak az eljövetelünkkor, hogy interneten ne nagyon olvasgassunk, mert mindenki akvaristának képzeli magát, és úgy a jó, ahogy elmondta. Mellesleg amikor segítséget kértem ezzel a problémára akkor mondott mindent mi az oka: stressz illetve az opálosság a megnövekedett nitrátszint miatt. De kétlem, hogy pl a stressz ennyire fajfüggő lenne, hogy csak a neonok reagálnak ekként. Nagyon bizakodó vahyok, hogy helyrehozható. Segítsetek! Köszi ha végigolvasod!
2016. dec. 12. 08:02
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
-Továbbá attól, hogy kipusztul a halak fele, nem biztosíték arra, hogy a megmaradt fele tartható együtt, vagy alkalmas lenne 54 literbe.
2016. dec. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
10-11válaszoló: akkor a fent leírtak alapján mit kellene tennem?
2016. dec. 12. 11:24
 13/26 anonim ***** válasza:

már leírta :DD


1: Boltba vásárolni menj, kérdezni meg a netre.

Ha az eladó arcoskodik, nyugodtan röhögd ki, és mondd meg neki, hogy majd ha áfás számlát kell kitölteni, abban lehet okos, a többit meg hagyja rád.


2: Azt a szűrőt dobd ki, de ne csak így simán, hanem nekifutásból, esetleg rácelluxozhatsz 500 ft-ot, hogy aki megtalálja, érjen is neki valamit.


(Másik verzió, hogy kb 35 literre való hallal tervezel, tehát ötöd annyival, mint most van, mert most 150 literre való halad van!!!!!!)


3: veszel egy dupla ekkora szűrőt, kivárod a 3 hetet (nem 1 éjszakát!!!!!!)

majd újratervezed az egészet 50 literre való hallal, tehát harmad annyival, mint amennyi most van.


Őszintén szólva ez akkora katyvasz, hogy nem túl jó kiindulási alap ahhoz, hogy életképes legyen az aksi.

Én megpróbálnám most így az elején azonnal visszavinni az egészet, határozottan, ellentmondást nem tűrően, megfenyegetve, ha kell.

Az összes halat, és a szűrőt.


Le ís vásárolhatod, pl sokkal jobb szűrőre, és igazi növényekre, csak a növényeknél figyelj, hogy kizárólag a legárnyéktűrőbbek lehetnek, mert gondolom 15 watt fényed van, az meg csak arra elég.

Pl anumias nana, vagy gömbmoha.


Nyugodtan megmondhatod a boltosnak, hogy bizonyíthatóan 150 literre való halat sózott rád, nem létező biológiai szűrés mellé. Ez, elkerülhetetlen ammónia mérgezést okozott.


Ha nem viszed vissza az összes halat, valószínűleg lesznek még pusztulások, rövid távon is, meg a lehetetlen körülmények miatt hosszú távon is alapvetően egy gyenge immunrendszerű állományod lesz, ami jó esély a kórokozóknak.


Őszintén szólva nem gondolom, hogy megérné energiát fektetni ennek a megmentésére.


(Egyébként az összes halad agonizál, csak a leggyengébbek kezdik a pusztulást. Nyilván nem fog nyüszíteni, hogy szarul érzi magát, ha gondolod csinálj egy ammónia / nitrit tesztet, abból minden kiderül)


Kötelező olvasmány: Kezdőknek, és Az akvárium fejezetek:

[link]

2016. dec. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
elmenjen segíteni is ? :DDD
2016. dec. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Leírtam a 3. válaszban, kényes szitu, mert magam részéről továbbra se hiszem, hogy ezt az összeállítást kéne "tákolgatni". Én biztos visszavinném az összes halat, és a szűrőt.

Vagy becserélném nagyobb szűrőre, és árnyáktűrő élő növényekre (amit írtam, nem fogom 3-szor leírni)


vagy egyszerűen otthagynám a botban, még úgy is, hogy nem adnak érte semmit. Tanuljon a hibájából a b-zi boltos.


Aztán pár nap olvasgatás után újrakezdeném az egészet, életképes összeállítással.

(szakirodalom linkelve)


A másik út, a 2-es válasz.

Azonnali 2/3-os vízcsere, és innentől minden nap 50% vízcsere, vízkezelővel, baktériumkultúrával, érett akvárium vízzel, de ebben az esetben sem kerülhető el a halak 2/3-ának az elpasszolása.

2016. dec. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Voltam annyira balga, hogy nem figyeltem, ugyanaz a válaszoló. Ja és jöhet, várom szeretettel!
2016. dec. 12. 11:31
 17/26 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiságból, melyik város?
2016. dec. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Esztergom
2016. dec. 12. 11:39
 19/26 anonim ***** válasza:
Hát odáig nem megyek. :)
2016. dec. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Ezt szomorúan olvasom... :D
2016. dec. 12. 11:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!