Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnénk venni egy vagy két...

Szeretnénk venni egy vagy két kutyust. Melyik falyták bírják jól egymást? (folytatás lent)

Figyelt kérdés

Szeretnénk venni egy kutyát. De nem tudjuk eldönteni hogy kis vagy nagy termetűt. A kicsivel jobban lehet játszani , de a nagy kutyák jobban megvédenek a betörőktől. Ezért lehet hogy kettő kutyust veszünk. Nagyobb méretű kutyákból kettő jöhetett volna szóba, a husky és a német juhász, de az előbb olvastam hogy a husky elég kártékony, szóval így marad a német juhász. A kérdéseim:

-igaz az hogy a németjuhász csak egy embert fogad el gazdájaként, és a többit meg is támadhatja, ha nincs ott a gazda?

-milyen kistestű kutyákkal van el a német juhász? Mi cocker spánielen, bolognesen és mopszon gondolkoztunk. Kérlek segítsetek!!


2012. júl. 23. 13:18
 1/7 A kérdező kommentje:
fajták*
2012. júl. 23. 13:18
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Ha egy betörő be akar törni, akkor legkevésbé a kutya fogja megállítani.


Aki a házát betörés ellen akarja védeni, az vegyen egy riasztót bekötve a rendőrségre vagy egy vagyonvédelmi céghez.

2012. júl. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
jó, de mi ezen kívűl is szeretnénk kutyát, ezért kértem segítséget!
2012. júl. 23. 13:25
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A német juhász nem házőrző fajta. Legalább annyira kártékony tud lenni, mint a husky, ha csak az udvar az élettere.

Hogy egymást miként fogadja el egy-egy kutyafajta, az minden esetben a gazdától függ és nem a fajtától a legtöbb esetben.

2012. júl. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
MINDEN A NEVELÉSTŐL FÜGG. Nekem németjuhászom volt. Nála inteligensebb kutyát még soha életemben nem láttam. Ha kiskölyök koruktól eggyüt van mind két kutya kkor biztosan nem bántják egymást. Azt ajánlom, hogy vegély egy Németjuhászt és kész, nem kell mellé kisebb termetű kutya mert a naggyal is ugyanúgy lehet játszani, lehet hogy mikor már a Németjuhász felnőtt már nem tudod az öledbe venni de a németjuhász a világ legokosabb kutyája, ha úgy tanítod be és úgy gondozod és nagyon sűrűn foglakozol vele akkor téged szeretni fog és ismeretlenekre nem támad rá. Kivéve ha az az ismeretlen éppen a te házadba készül betörni. Azt is megtaníthatod neki, hogy csak ugasson rá arra az emberre de ne támadjon. Ha van járatva Kutya iskolába meg Kutya ovodába kkor nem lesz semmi gond. Egyébként ismétlem,hogy soha nem láttál még Német juhásznál okosabb és értelmesebb állatot nem véletlen, hogy a rendőrök is ezt a kutya fajtát alkalmazzák. mellesleg még az Alaszkai Malamut is nagyon jó kutya. nézz utána :)
2012. júl. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 valaki112 ***** válasza:
72%

Hát, hidd el, a betörők simán lekezelik a kutyát, ha nagy, ha kicsi. :/

A német juhászról annyit, hogy igen, egygazdás. A miénk is csak apát fogadja el gazdájának (viszont számos embernek puncsol, de senkinek nem fogad szót, csak apának.) Mikor apa beteg volt és kórházba került, a kutya nem evett, nem ivott, képes lett volna ott helyben elpusztulni ha apa nem jön haza.

Az, hogy kit támad meg, nevelés kérdése. A miénk egyébként egy angyali kutya, a családból senkit nem lenne képes megharapni, sőt, idegeneket sem akiket már többször látott / bejöttek a kertbe.

De minden csak nevelés kérdése. Láttam már olyan német juhászt is, amit ki kellett kötni mikor vendég jött, olyan vad volt. :/

2012. júl. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Barátságosak a németjuhászok,és mást nem fognak megtámadni ok nélkül. Én a spánielt vagy a bolognest javaslom,mert azok mozgákony kutyák, jól eljátszanak a nagytestű kutyákkal is. Az egyik ismerősömnek van mopsza,de az kicsit duci,lassú és a szőrre is hullik. Még kistestű kutyák közül a Bichon Havanest és a beagle-t ajánlom, esetleg még a Yorkshire Terriert.

De már menhelyről is nagyon aranyos (olykor fajtatiszta) kutyákat is el lehet hozni. És azok is barátságosak,egészségesek...:)

2012. júl. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!